Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 22. 09. 2004
Danes začetek ekipnega državnega članskega prvenstva v judu

V prestopnem roku so se najbolj okrepili Impol, Olimpija in Drava

S tremi turnirji se bo danes začelo ekipno člansko državno prvenstvo v judu. V prvi in drugi ligi bo nastopilo po devet ekip. Doslej so največ naslovov državnega prvaka, kar devet, osvojili judoisti Impola iz Slovenske Bistrice, dvakrat je bil prvak JK Ivo Reya iz Celja, po enkrat pa sta se naslova veselila JK Bežigrad in ljubljanska Olimpija.

Lani je naslov državnega prvaka osvojil JK Impol, ki je v finalu premagal JK Ivo Reya, tretja je bila Olimpija in četrti Branik Broker iz Maribora. Letos sta favorita za naslov prvaka predvsem Impol in Olimpija. Oba kluba sta se okrepila s kakovostnimi judoisti. Za nastop v končnici štirih najboljših imajo največ možnosti še Ivo Reya, Drava in Branik Broker, manj možnosti pa Koroški Holding Slovenj Gradec, PJK Triglav, Juršinci in novinci v ligi, celjski JK Sankaku.

V prestopnem roku so se najbolj okrepili Impol, Olimpija in Drava. Za Impol bosta nastopala reprezentanta Luka Vukovič (do 73 kg) in Primož Ferjan (do 90 ali do 100 kg), oba sta prej tekmovala za Bežigrad, za Olimpijo Andrej Pavlin (do 60 kg) in Marko Prodan (do 66 kg), oba sta prej tekmovala za žiško, za Dravo s Ptuja Klemen Ferjan (do 81 kg, prej Bežigrad) in Igor Spasojevič (do 90 kg, prej Koper), za Ivo Reyo pa Samo Masleša (do 66 kg, prej Koper). Tekmovalni ustroj je enak kot lani. V vsakem od skupno štirih krogov bodo po trije turnirji s po tremi ekipami. Končnica bo 30. oktobra, prireditelj pa bo prvouvrščeni klub po prvem delu prvenstva.

Turnirji današnjega, 1. kroga, GIP žiška, ob 17. uri: PJK Triglav, Olimpija, Branik Broker; Ož Ljubečna, ob 18. uri: Ivo Reya, Koroški Holding, Juršinci; športna dvorana Mladika Ptuj, ob 19. uri: Drava, Sankaku, Impol.