Tina Kukec edina svetla točka

Avtor: STA
Datum: 16. 10. 2004
Budimpešta - V Budimpešti se je danes nadaljevalo svetovno mladinsko prvenstvo v judu. Na blazine so stopili tudi štirje slovenski predstavniki, a so bili z izjemo Tine Kukec neuspešni.

Lea Murko (do 70 kg), Simon Mohorovič (do 60 kg) in Denis Imamovič (do 81 kg) so namreč izpadli po uvodnih dvobojih, potem ko je Murkovo premagala žpanka Aimao Toro, Mohoroviča Brazilec Rafael Silva in Imamoviča Uzbekistanec Khuršid Nabiev.

Tina Kukec, članica Olimpije Krmelj (nad 78 kg), je bila v prvem krogu prosta, v drugem je premagala Litovko Skai Marcinkeviciute, v tretjem pa je izgubila proti Kitajki Sirui Yan. Kljub temu se je uvrstila v repasaž in v prvem dvoboju ugnala moldavsko judoistko Natalijo Misino in si pred nedeljskim nadaljevanjem tekmovanja zagotovila sedmo mesto.