Uspešna le judoistka Tina Kukec

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 16. 10. 2004
Včerajšnji drugi dan 12. mladinskega svetovnega prvenstva v judu v Budimpešti so po Primožu Ferjanu na blazine stopili še preostali štirje slovenski predstavniki. Edina, ki je poskrbela za veselje v našem taboru, je bila Tina Kukec, judoistka Olimpije Krmelj, ki si je v kategoriji nad 78 kg že zagotovila najmanj sedmo mesto.

Naša tekmovalka je bila v prvem krogu prosta, v drugem je z ipponom premagala Skai Marcinkeviciute (Litva), v tretjem pa izgubila proti Kitajki Sirui Yan. Ker se je slednja uvrstila v polfinale, naša judoistka nadaljuje tekmovanje v repasažu. V prvem "popravnem" dvoboju je premagala Moldavijko Natalijo Misino, jutri tekmovanje nadaljuje. Če bo spet slavila, bo najmanj peta z možnostjo boja za bron, če izgubi, bo ostala sedma.

Manj uspešni so bili Lea Murko (do 70 kg), Simon Mohorovič (do 60 kg) in Denis Imamovič (do 81 kg). Vsi trije so po porazih v prvem krogu izpadli; Murkovo je premagala žpanka Aimao Toro, Mohoroviča Brazilec Rafael Silva in Imamoviča Uzbekistanec Khuršid Nabiev.