Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 25. 10. 2004
Sklenjen ligaški del državnega ekipnega prvenstva v judu
V finalu še Olimpija, Ivo Reya in Drava - Juršinci obstali v prvi ligi

S sobotnimi turnirji četrtega in hkrati zadnjega kroga se je končal ligaški del državnega ekipnega prvenstva v judu. Prvo mesto so osvojili judoisti Impola iz Slovenske Bistrice, ki branijo naslov, drugo ekipa ljubljanske Olimpije, tretji je celjski klub Ivo Reya in četrta Drava s Ptuja. Te štiri ekipe so se tudi uvrstile v končnico državnega prvenstva, katere prireditelj bo najuspešnejši klub prvega dela prvenstva.

Na turnirju v Ljubečni so nastopile ekipe Iva Reye, Drave in Branika Brokerja. Mariborčani so nastopili v pomlajeni zasedbi, tako da so dokaj gladko izgubili obe tekmi, Celjani pa so bili v dvoboju, ki je odločal o tretjem mestu, uspešnejši od Ptujčanov. Najzanimivejša dvoboja sta bila med Edisom Imamovičem in Klemenom Ferjanom (do 90 kg) ter med Igorjem Spasojevičem in Darkom Petelinškom (do 100 kg). V prvem je točko za ptujski klub osvojil Ferjan, v drugem pa je točko za celjski klub osvojil Spasojevič.

Turnir v Slovenj Gradcu, na katerem so nastopili judoisti Koroškega holdinga, Olimpije in celjskega JK Sankaku, se je končal z dvojno zmago Ljubljančanov, celjski klub, katerega povprečna starost tekmovalcev je le 17 let, pa je bil uspešnejši od koroškega. Turnir v Juršincih je odločal o obstanku v ligi, saj ekipi Juršincev in PJK Triglav iz Kranja na prejšnjih treh turnirjih nista osvojili točk. V odločilni tekmi so več znanja, borbenosti in želje po zmagi pokazali judoisti Juršincev in dokaj gladko premagali kranjsko ekipo ter si tako zagotovili obstanek v ligi.

Minulo soboto se je končalo tudi tekmovanje v drugi ligi. V zadnjem krogu sta na turnirju v Ož Janka Padežnika v Mariboru o novem prvoligašu odločali ekipi mariborskega železničarja in Bežigrada. Zmage s 4:3 so se veselili Bežigrajčani, ki so tako postali novi prvoligaši.

Rezultati turnirjev 4. kroga, Ljubečna: Ivo Reya - Drava 4:3 (35:30), Drava - Branik Broker 6:1 (60:10), Ivo Reya - Branik Broker 5:1 (50:5); Slovenj Gradec: Olimpija - Koroški holding 5:2 (47:13), Olimpija - Sankaku 4:3 (40:25), Sankaku - Koroški holding 5:2 (42:15); Juršinci: Impol - Juršinci 6:1 (54:10), Impol - PJK Triglav 6:1 (60:10), Juršinci - PJK Triglav 5:2 (45:20).