Žolnirjeva in Nareksova v Fukuoki

Avtor: STA
Datum: 07. 12. 2004
Celje - Konec tedna sta članici slovenske judo reprezentance Urška žolnir in Petra Nareks skupaj s svojim trenerjem iz celjskega kluba Marjanom Fabjanom odpotovali na tritedenske priprave v domovino juda na Japonsko, kjer se bosta udeležili tudi enega najmočnejših svetovnih turnirjev v Fukuoki.

Urška žolnir

Nastop na turnirju Fukuoka bo tudi zaključek sezone za žolnirjevo.

Urška žolnir je z letošnjimi rezultati presegla vsa pričakovanja. Po dveh tretjih mestih na svetovnih A pokalih v začetku leta, je bila žolnirjeva prva iz slovenskega tabora, ki je osvojila olimpijsko kolajno na olimpijskih igrah v Atenah, ki je hkrati prva olimpijska medalja za slovenski judo v njegovi zgodovini.

Ko je v začetku septembra prejela še prestižno nagrado za žportno potezo meseca avgusta, ki jo podeljuje Zavod za fair play in strpnost v športu v sodelovanju z Društvom športnih novinarjev Slovenije in Slovensko olimpijsko akademijo, je na preteklem svetovnem vojaškem prvenstvu konec novembra v Azerbajdžanu osvojila še naslov Svetovne vojaške prvakinje v kategoriji do 63 kg.

Petra Nareks

V izredno močni konkurenci je premagala štiri tekmovalke od tega dve udeleženki letošnjih olimpijskih iger v Atenah. Zato ni naključje, da je za vrhunske mednarodne tekmovalne uspehe in kot celovita športna osebnost prejela Bloudkovo nagrado za leto 2004.

Video film o naši najuspešnejši judoistki v 52-letni zgodovini juda v Sloveniji, bo Judo Zveza Slovenije predstavila na prireditvi "naj judoisti 2004", ki bo, zaradi tritedenske odsotnosti najboljših tekmovalk in tekmovalcev šele v novem letu, 6. januarja 2005, v Celju.

Nekoliko v ozadju je Petra Nareks (do 52 kg), ki se med slovenskimi tekmovalkami prav tako lahko pohvali z medaljo z evropskega prvenstva v Bukarešti, tam je bila bronasta tudi Raša Sraka (do 70 kg) in prav tako vidnimi dosežki v svetovnem pokalu. Nastop na Japonskem bo tudi za drugo članico celjskega Sankakuja konec uspešne sezone 2004.