Sraka pred vsemi

Avtor: STA
Datum: 30. 01. 2005
Sofija - Tudi drugi dan svetovnega pokala za najboljše judoistke v bolgarski Sofiji ni minil brez uspehov slovenskih "vražjih deklet". Raša Sraka je v finalu do 70 kg premagala Francozinjo Garofalo.

Raša Sraka

Članica judo kluba Bežigrad Raša Sraka, letošnja judoistka leta Slovenije, je na prvi tekmi svetovnega pokala s slovensko udeležbo v kategoriji do 70 kg osvojila prvo mesto, potem ko je v finalu premagala Francozinjo Sandro Garofalo. Njen uspeh je z odličnim tretjim mestom v kategoriji nad 78 kg dopolnila Tina Kukec (Olimpija Krmelj). V isti konkurenci kot Raša Sraka je nastopila še ena slovenska predstavnica, Regina Jernejc (Sankaku), ki je z eno zmago na koncu zasedla deveto mesto.

Članice slovenske reprezentance pod taktirko trenerja Marjana Fabjana so tako že v samem začetku sezone pokazale dobro pripravljenost, saj sta v soboto odlično nastopili tudi judoistki celjskega Sankakuja, Urška žolnir (do 63 kg) in Petra Nareks (do 52 kg), ki sta osvojili drugo in tretje mesto. Sobota se je slabše končala le za mlajši članici reprezentance v kategoriji do 57 kg Ano Tatalovič (Bežigrad) in Vesno Džukič (Drava Ptuj), ki sta morali priznati premoč nasprotnicama že v uvodni borbi in sta tako ostali brez uvrstitve.

Naslednja postaja svetovnega pokala bo za najboljše judoiste in judoistke Pariz (5. do 6. februar), udeležil pa se ga bo le moški del reprezentance, nato pa si sledijo Budimpešta za člane (12. do 13. februar) in Leonding za članice (12. do 13. februar), kjer bosta sodelovala oba slovenska tabora.