Sportnik tedna (5) Sedem kandidatov

Avtor: STA/Sportal
Datum: 30. 01. 2005
Ljubljana - Minuli teden je bil za slovenski šport zelo uspešen in pred vami je težka naloga izbrati Sportalovega športnika tedna. Izbirate lahko med sedmimi kandidati.

Sportalova akcija žportnik tedna se nadaljuje v nezmanjšanem ritmu. V minulem tednu se je izkazalo veliko slovenskih športnikov in športnic, mi pa smo se odločili za naslednjo sedmerico. Vaši glasovi bodo odločili, kdo bo najboljši, zmagovalca ali zmagovalko pa bomo v prihodnjih dneh podrobno predstavili. Glasujete lahko v anketi na naslovni strani Sportala..

V nadaljevanju dosežke sedmih kandidatov še enkrat predstavljamo.

Primož Brezec

Slovenski košarkar in državni reprezentant seje odlično znašel v NBA ekipi Charlotte Bobcats. Dobro formo je prikazal tudi v minulem tednu. Najprej je v porazu proti Bostonu dosegel 18 točk in ujel 8 žog. Nato je proti Chicagu dosegel 11 točk in zbral šest skokov, najbolj pa se je izkazal pri zmagi nad Torontom. Uspel mu je namreč dvojni dvojček, saj je dosegel 17 točk in zbral 12 skokov.

Jernej Damjan

Najboljši slovenski smučarski skakalec še naprej skače v odlični formi. Karavana se je ta konec tedna mudila na Poljskem, kjer so številni gledalci v Zakopanah videli dve tekmi in dve zmagi domačega matadorja Adama Malysza. Z dvema uvrstitvama v prvo deseterico se je izkazal tudi Damjan. Na prvi tekmi je s petim mestom dosegel uspeh kariere, na nedeljski tekmi pa je pristal na osmem mestu. V skupnem vrstnem redu je 13., zbral pa je 333 točk.

Tina Maze

Enaindvajsetletna Korošica je na superveleslalomu svetovnega prvenstva potrdila, da bo glavni slovenski adut za medaljo. Na veselje vseh slovenskih ljubiteljev športa je zadržala dobro formo, ki jo je krasila v dosedanjem delu sezone. Na progi v Santi Caterini je smučala zelo solidno in zasedla šesto mesto, za bronom pa je zaostala 27 stotink. Mazejeva bo na SP nastopila še v kombinaciji, slalomu in svoji paradni disciplini-veleslalomu.

Matevž Petek

Enaindvajsetletni Celjan, najuspešnejši slovenski deskar v prostem slogu, je zadržal odlično formo s svetovnega prvenstva v Kanadi, kjer je osvojil srebrno medaljo. V Kreischbergu v Avstriji je s tretjim mestom v deskarskih akrobatskih skokih (big air) še drugič v karieri stopil na stopničke v svetovnem pokalu. Na istem prizorišču je že v prejšnji sezoni osvojil tretje mesto, tokrat pa je zaostal za žvedom Carlsonom in Fincem Piiroinenom.

David Primožič

Najboljši telemark smučarji so se ta konec tedna mudili v Kranjski Gori, na eni najjtežjih prog v svetovnem pokalu. Najuspešnejši slovenski 'telemarkar' se je na domačih tleh odlično znašel. Najprej je v soboto osvojil drugo mesto in zaostal le za Norvežanom Rykhusom. Zablestel pa je v nedeljo, ko je v šprintu premagal vso konkurenco. Vodil je že po prvi vožnji, tudi v drugo pa smučal brez napake.

Sergej Rutenka

Na svetovnem prvenstvu v Tuniziji se je v soboto končalo predtekmovanje. Slovenija se je kot tretja v skupini B uvrstila v drugi del, med izbranci selektorja Iveziča pa se je izkazal Belorus s slovenskim potnim listom Sergej Rutenka. Na posebni lestvici, kjer so vodilni pri mednarodni rokometni zvezi IHF v obzir vzeli dosežene zadetke in jim prišteli še podaje, je namreč na prvem mestu. Na petih tekmah je dosegel 31 zadetkov in zbral 24 podaj.

Raša Sraka

Najboljše judoistke so se merile na svetovnem pokalu v bolgarski prestolnici Sofiji. Slovenke so nanizale odlične uvrstitve, najbolj pa se je izkazala članica judo kluba Bežigrad. V finalu kategorije do 70 kilogramov je namreč premagala Francozinjo Sandro Garofalo in se povzpela na sam vrh.