Drugi dan neuspešen za Slovence

Avtor: STA
Datum: 06. 02. 2005

Pariz - V Parizu so bile drugi dan tekem svetovnega superpokala za judoiste na vrsti težje kategorije, ki pa so se za slovensko zastopstvo končale precej slabše od sobote, ko je Sašo Jereb (do 73 kg) osvojil drugo mesto.

Sašo Jereb

Tokrat so na blazine stopili Klemen Ferjan (do 81 kg), Primož Ferjan (do 90 kg), Boris Greif (do 81 kg) in Grega Greif (do 90 kg), ki pa so bili neuspešni. Vsi štirje varovanci selektorja Filipa Leščaka so namreč uvodne dvoboje izgubili in zaradi slabših predstav njihov nasprotnikov v nadaljevanju, izgubili tudi možnost napredovanja skozi repesaž.

Slovenski olimpijec Jereb je nastopil že včeraj in moral v finalu kategorije do 73 kilogramov priznati premoč le Francozu Danielu Fernandesu. Na svoji poti do drugega mesta je Jereb v drugem krogu premagal tudi olimpijskega prvaka Korejca Won-Hee Leeja, v četrtfinalu pa tudi evropskega prvaka Izraelca Yoela Razvozova. V prvem krogu je bil Slovenec boljši od žvicarja Davida Papauxa, finalni nastop pa si je z 10:0 zagotovil proti Latvijcu Denissu Kozlavsu. "To je zame največji uspeh doslej in izredno vesel sem, da sem na poti do drugega mesta ugnal tako olimpijskega prvaka Leeja, kot tudi evropskega prvaka Razvozova, ki me je v Bukarešti lani premagal," je po drugem mestu dejal Jereb.

Ostali predstavniki moške reprezentance v Parizu niso bili uspešni, Klemen Ferjan je izgubil proti Japoncu Takašiju Onu, ki je na koncu zasedel tretje mesto, Boris Greif pa v isti kategoriji, ki je bila z 38 tekmovalci tudi najštevilčnejša, proti Maročanu Safouanu Attafu. Primož Ferjan je moral priznati premoč Rusu Vitaliju Jalovenku, Grega Greif pa domačinu Davidu Bazouklianu. Prihodnji konec tedna bodo najboljše judoistke odpotovale na svetovni pokal v Leonding, judoisti pa v Budimpešto.