Datum: 25. 04. 2005
V Celju izpeljali tekmovanje za svetovni B-pokal v judu

Na blazinah v dvorani Golovec več kot 300 judoistov iz 31 držav

Simon Mohorovič (beli kimono) je v finalu izgubil dvoboj z Nelsonom Santosom.

Včeraj se je v dvorani Golovec v Celju končalo dvodnevno tekmovanje za svetovni Bpokal v judu, ki je prineslo imeniten uspeh slovenskim tekmovalcem in tekmovalkam. V konkurenci več kot 300 judoistov in judoistk iz 31 držav so naši predstavniki osvojili po tri zlate in srebrne kolajne ter štiri bronaste.

Za največje navdušenje včerajšnjega tekmovalnega dne je poskrbela Petra Nareks, ki je zmagala v kategoriji do 52 kg. Nareksova je finalni nastop proti Kanadčanki Aminati Sall začela zelo bojevito, z izdelanimi meti, nabirala je točke in visoko prednost obdržala do konca dvoboja. Zelo uspešno je včeraj nastopil tudi Boris Greif (do 81 kg), ki se je prebil do finala. Tam ga je čakal neugodni Portugalec Diogo Lima. Finalni dvoboj je bil izenačen, dobil ga je z neznatno prednostjo Lima, potem ko je Greif neprevidno stopil z borišča in dobil kazensko točko. Z bronastima kolajnama sta včerajšnji tekmovalni dan končala Regina Jernejc (do 70 kg) in Primož Ferjan (do 100 kg).

Prvi tekmovalni dan jih je kar šest stopilo na stopničke. že zlasti sta se izkazali Urška žolnir in Lucija Polavder. Obe sta namreč zmagali v svojih kategorijah. žolnirjeva, ki je nastopila poškodovana in jo že jutri čaka operacija strgane prednje križne vezi v levem kolenu, je v finalu kategorije do 63 kg premagala Grkinjo Joulietto Boukouvalovo. Najnevarnejša tekmica celjske judoistke, Avstrijka Claudia Heill, ki je žolnirjevo premagala v polfinalu olimpijskih iger v Atenah, se je morala zadovoljiti s tretjim mestom. Kljub poškodbi je žolnirjeva v finalu stisnila zobe in sedemnajst sekund pred koncem dvoboja se je po ipponu Boukouvalova znašla na hrbtu.

Polavderjeva, ki zaradi operacije na obeh kolenih od lanskih olimpijskih iger ni nastopila na nobenem tekmovanju, se je na blazine vrnila zmagovito. V finalu kategorije nad 78 kg se je pomerila s Tino Kukec, še eno iz množice mladih in odličnih slovenskih judoistk. Za srebrno je v soboto poskrbel Simon Mohorovič (do 60 kg), ki je v finalu izgubil proti Nelsonu Santosu (Portugalska), tretje mesto v tej kategoriji je osvojil Rok Drakšič, prav tako tretja je bila Ana Pečjak (do 48 kg).