V Celju štiri odličja

Avtor: foto: Sherpa/Delo
Datum: 25. 04. 2005
Nekdanji celjski hram športa, dvorana Golovec, je še drugi dan zapored gostila najboljše judoistke in judoiste na turnirju svetovnega pokala B kategorije (pokal Dax). Po dveh prvih, dveh drugih in dveh tretjih mestih, ki so jih slovenski tekmovalci in tekmovalke priborili v soboto, je bil drugi dan za spoznanje manj uspešen, kljub temu pa domači gledalci niso ostali prikrajšani, saj so gostitelji osvojili štiri odličja. Petra Nareks (Sankaku, do 52 kg) je bila prva, Boris Greif (Impol, do 81 kg) drugi, Regina Jernejc (Sankaku, do 70 kg) in Primož Ferjan (Impol, do 100 kg) pa sta bila tretja.

Finalni dvoboj do 63kg med Urško žolnir (beli kimono) in Grkinjo Joulietto Boukouvalo | foto: Sherpa/Delo

Prvi finalist za slovensko vrsto je bil v nedeljo Boris Greif, ki se je moral na koncu zadovoljiti z drugim mestom. Izkušnje so prinesle svoje in Portugalec Diogo Lima, že vrsto let odličen tekmovalec, je potem, ko je imel ves čas pobudo na blazini, ob koncu slavil zmago s koko.

Nekaj več je prikazala borbena Petra Nareks, ki se je v zadnji finalni odločitvi dneva spustila v borbo s Kanadčanko Aminato Sall. že v samem začetku je najprej povedla s koko, nato nadaljevala še z juko in vazarijem (7:0). Minuto pred koncem boja je celjski trener Marjan Fabjan Nareksovi zakričal, naj do konca le še taktizira, Kanadčanka pa si je po vrhu prislužila še kazen za neaktivnost. Celjanka se je tako po preteku petih minut veselila nove zmage v svoji karieri. Tina Trstenjak je bila v isti konkurenci sedma.

Dvoboj za tretje mesto (bronasto medaljo) med Rokijem Drakšičem (modri kimono) in Madžarom Erikom Hamerjem

Nedelja je bila uspešna še za Primoža Ferjana, ki je na koncu osvojil tretje mesto,potem ko je devet sekund pred koncem borbe z iponom vrgel Italijana Gianluco Giaccaglia.

Četrto odličje je na celjskih blazinah priborila domačinka Regina Jernejc, ki je ob odsotnosti Ljubljančanke Raše Srake, sicer najboljše slovenske judoistke v kategoriji do 70 kg, ki je ta čas na pripravah na Japonskem, v borbi za tretje mesto premagala žvicarko Stephanie Egger. Slovenska tekmovalka je ves čas vodila, na koncu pa se je odličja veselila po iponu.

V konkurenci do 66 kg slovenski tekmovalci niso igrali vidnejše vloge, je bila pa toliko bolj zasedena kategorija do 81 kg, kjer sta ob Greifovem drugem mestu nastopila še Anže Mihalič, ki je bil peti, ter Denis Imamovič, ki je osvojil sedmo mesto.

V najtežji moški kategoriji nedeljskih dvobojev (do 100 kg) sta si sedmo mesto razdelila Mariborčan Simon Mihalina in Ljubljančan Aljaž Artač.

Najboljše slovenske judoiste in judoistke zdaj čakajo naporne priprave, saj se bodo med 19. in 22. majem v nizozemskem Rotterdamu borili za evropske naslove.