Raši Sraki peto mesto

Avtor: STA
Datum: 21. 05. 2005
Rotterdam - Slovenska judoistka Raša Sraka je na evropskem prvenstvu v nizozemskem Rotterdamu v kategoriji do 70 kg osvojila peto mesto, potem ko je v borbi za bron izgubila proti Belgijki Catherine Jacques.

Raša tokrat brez odličja

Drugi dan prvenstva Stare celine je bil v največjem pristaniškem mestu na svetu za slovensko odpravo manj uspešen od včerajšnjega. Dejstvo je, da je letošnje EP le ena od preizkušenj sezone, ki bo s sredozemskimi igrami konec junija in svetovnim prvenstvom septembra, vmes bo za zaposlene reprezentante v slovenski vojski še svetovno vojaško prvenstvo, zelo naporna. Brez posebnih pričakovanj se je v borbe spustila tokratna trojica Sraka-Jereb-Greif, ki pa ni razočarala in je petkovemu tretjemu mestu dodala še peto in sedmo.

Sraka je v prvi borbi izgubila proti Madžarki Anett Meszaros, nekdanji mladinski svetovni prvakinji in kasnejši tretjeuvrščeni, ko je zapravila vodstvo in nato klonila z 0:5. V repasažu se je nato odrezala precej bolje. Najprej je z vazarijem (7:0) odpravila Rusinjo Polino Čekanino, zatem z iponom (10:0) Britanko Samantho Lowe in za uvrstitev v boj za bron še Ukrajinko Marino Prišepo (10:0). V borbi za tretje mesto se je srečala z Belgijko Catherine Jacques, ki pa je bila za slovensko judoistko usodna že na olimpijskih igrah v Atenah. Tudi tokrat je Belgijka dokazala svojo premoč, saj je Srako z iponom premagala že po vsega 37 sekundah borbe.

"Zelo sem razočarana, saj sem izgubila borbo za bron. Po opravljenih pripravah na Japonskem se še nisem povsem privadila na evropski judo. S tem tudi nisem našla svojega ritma in sem tako izgubila že prvo borbo. Najbolj me boli izjemno hiter konec v zadnjem srečanju, ko je bila Belgijka zmagovalka že po dobre pol minute," je še nekoliko v solzah menila slovenska judoistka, ki se bo zdaj osredotočila na sredozemske igre, vojaško svetovno prvenstvo in svetovno prvenstvo.

Petindvajsetletna varovanka trenerja Gregorja Broda je doslej na članskih evropskih prvenstvih osvojila tri odličja, srebro v Düsseldorfu (2003) ter brona v Mariboru (2002) in Bukarešti (2004).

V nedeljo, ko je v Rotterdamu na sporedu zadnji dan prvenstva, bodo nastopili še trije predstavniki slovenske ekipe. Na tatamije bodo na blazine stopili "najtežji" judoisti in judoistke, Lucija Polavder (nad 78 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).