U. Žolnir: Niz zmag naj traja čim dlje!

Avtor: Miha žimnovec
Datum: 13. 06. 2005
Slovenj Gradec – Marjan Fabjan, selektor slovenske ženske judoistične reprezentance in obenem trener pri JK Sankaku, si je pred včerajšnjim državnim prvenstvom v Slovenj Gradcu želel štiri lovorike. Njegovi varovanci in varovanke ga na blazinah niso razočarali. že več: skupaj so osvojili kar osem zlatih kolajn in tako na najlepši način demonstrirali veliko premoč v državi.
Ob »prvih violinah« celjskega kluba Petri Nareks (do 52 kg), Urški žolnir (do 63) in Luciji Polavder (nad 78 kg) so se v ženski konkurenci na najvišjo stopničko zmagovalnega odra povzpele še Anja Pečnak (do 48 kg), Vesna Đukič (do 57 kg) in Regina Jernejc (do 70 kg). »Sankakujevkam« je edino zmago odnesla Simona Brežnik (Branik Broker, do 78 kg), ki je – zanimivo – pred časom prav tako trenirala pri omenjenem celjskem klubu. »Osvojili smo pravzaprav vse, kar je bilo moč osvojiti,« si je mel roke Fabjan, že sedmega naslova članske državne prvakinje pa se je zelo razveselila tudi žolnirjeva. »že ena lovorika več za mojo vitrino. Zelo sem vesela zlasti ekipnega uspeha, ob šestih zlatih kolajnah med ženskami pa sta se izkazala tudi brata Drakšič,« je bila dobre volje naša bronasta olimpijka, ki se je po operaciji kolena (26. aprila) hitro vrnila na zmagoviti tir. žolnirjeva je teden dni pred državnim prvenstvom namreč osvojila prvo mesto na močnem mednarodnem turnirju Tre Torri v Italiji, kjer je s kolegicami zmago slavila tudi v ekipni konkurenci. Naslednja tekma jo čaka že čez dva tedna na sredozemskih igrah v Almerii, kjer ne ve, kaj naj pričakuje, do vrhunca letošnje sezone – septembrskega svetovnega prvenstva v Kairu pa bo nastopila še na vojaškem svetovnem prvenstvu v St. Peterburgu (18. do 24. julija) in na avgustovskem turnirju v Braunschweigu. »Datum vojaškega tekmovanja je zaradi svetovnega prvenstva za nas sila neugoden, zato bom dvoboje v St. Peterburgu vzela kot trening. V Kairu pa si želim ...« o svojih željah na svetovnem prvenstvu ni hotela preveč govoriti 23-letna judoistka iz Pernovega pri žalcu, a ob tem ni pozabila pripomniti, da bi najraje videla, če bi niz zmag trajal čim dlje.
V moški konkurenci je državno prvenstvo minilo v znamenju bratov Drakšič in Ferjan. Medtem ko sta Roki in Toni Drakšič (oba Sankaku Ce) opravila z vsemi tekmeci v kategorijah do 60 in 66 kg, pa sta v višjih kraljevala Klemen (Drava) in Primož Ferjan (Impol), ki sta se z zlatima kolajnama ovenčala v kategorijah do 81 in 100 kg. Zato pa sta za pričakovanji zaostala Impolova dvojčka Boris (do 81 kg) in Gregor Greif (do 90 kg), ki si nista izborila mest na zmagovalnem odru. Omeniti kaže še, da sta na državnem prvenstvu manjkala Sašo Jereb (Olimpija, do 73 kg) in Tina Kukec (Olimpija Krmelj, nad 78 kg), ki sta ta čas na pripravah na Japonskem, zaradi poškodbe pa se včeraj ni borila niti Raša Sraka (Bežigrad, do 70 kg).