Urška Žolnir v borbi za br

Avtor: STA
Datum: 09. 09. 2005
LJUBLJANA - Slovenska judoistka Urška žolnir je na svetovnem prvenstvu v Kairu v kategoriji do 63 kilogramov zmagala v finalu repasaža in se bo v naslednji borbi s Kanadčanko Marie Helen Chisholm čez dobre pol ure pomerila za bron. žolnirjeva, tretja z olimpijskih iger v Atenah 2004, je premagala Južnokorejko Hee Lee Bok.

žolnirjeva je bila v prvem prosta, potem pa jo je premagala Francozinja Lucie Decosse. Ker se je slednja prebila do polfinala, je imela slovenska predstavnica pravico do popravnega izpita, ki ga je dobro izkoristila. Najprej je ugnala Andrey Puello iz Dominikanske republike, nato svetovno prvakinjo Argentinko Danielo Krukower, Madžarko Brigitto Szabo in korejsko judoistko Bokovo.

Na tatamije bo čez nekaj minut stopila tudi Raša Sraka, ki se bo v kategoriji do 70 kg prav tako borila za bron. Manj sreče je imel danes pri fantih Klemen Ferjan (do 81 kg). V prvem krogu je bil prost, nato pa ga je v nadaljevanju premagal tretji z OI v Atenah Rus Dimitrij Nosov. Slednji je dobro nastopal vse do četrtfinala, ko je izgubil, s tem pa je slovenski reprezentant izgubil pravico do popravnega izpita in je tako na tem prvenstvu ostal brez uvrstitve