Raša Sraka in Urška Žolnir bronatasti

Avtor: LN
Datum: 09. 09. 2005
KAIRO (Egipt) - Slovenski judoistki Raša Sraka in Urška žolnir sta danes Sloveniji na svetovnem prvenstvu v judu, ki poteka v egiptovski prestolnici Kairu priborili dve bronasti medalji. V kategoriji do 70 kg je Raša Sraka medaljo osvojila potem, ko je premagala Nemko Anett Boehm. Tretja z olimpijskih iger v Atenah 2004 Urška žolnir pa v kategoriji do 63 kilogramov bila spet boljša od Kanadčanke Marie Helen Chisholm.

Raša Sraka je pred osvojitvijo medalje v polfinalu premagala olimpijsko in dvakratno svetovno prvakinjo, Japonko Masae Ueno, boljša pa je bila tudi od Južnokorejke Hye Eun bae in Sisilie Rasokisoki iz Fidžija. V polfinalu se je naša judistka pomerila s Francozinjo Gevrise Emane in dvoboj izgubila.

žolnirjeva je se je do medalje pribila tako, da je bila v prvem nastopu prosta, potem jo je premagala Francozinja Lucie Decosse. Ker pa se je slednja prebila do polfinala, je imela slovenska predstavnica pravico do popravnega izpita, ki ga je dobro izkoristila. Najprej je ugnala Andrey Puello iz Dominikanske republike, nato svetovno prvakinjo Argentinko Danielo Krukower, Madžarko Brigitto Szabo in korejsko judoistko Bokovo, in kot že rečeno za medaljo še Kanadčanko Marie Helen Chisholm.

Manj sreče je imel danes edini slovenski predstavnik Klemen Ferjan (do 81 kg). V prvem krogu je bil prost, nato pa ga je v nadaljevanju premagal tretji z OI v Atenah Rus Dimitrij Nosov. Slednji je dobro nastopal vse do četrtfinala, ko je izgubil, s tem pa je slovenski reprezentant izgubil pravico do popravnega izpita in je tako na tem prvenstvu ostal brez uvrstitve.

V soboto bosta na blazine stopila dva slovenska predstavnika. Sašo Jereb se bo meril v najštevilčnejši konkurenci do 73 kg, kjer bo nastopilo kar 58 judoistov, Petra Nareks pa se bo borila v kategoriji do 52 kg.

Judo: Portret slovenske judoistke Raše Srake