Bron za Srako in Žolnir

Avtor: STA
Datum: 09. 09. 2005

Kairo - Slovenski judoistki Raša Sraka in Urška žolnir sta na svetovnem prvenstvu v judu v Kairu osvojili bronasto odličje. Sraka je v kategoriji do 70 kg ugnala Nemko Anett Böhm, žolnirjeva pa v kategoriji do 63 kg Kanadčanko Marie Helen Chisholm.

Oglejte si video
Slovenki bronasti

žolnirjeva po OI ponovno tretja.
Slovenska judoistka Urška žolnir je na svetovnem prvenstvu v Kairu v kategoriji do 63 kilogramov osvojila bronasto kolajno. Tretja z olimpijskih iger v Atenah 2004 je v ponovitvi olimpijske borbe za tretje mesto premagala Kanadčanko Marie Helen Chisholm.

"Prvo borbo sem proti Francozinji grdo izgubila. Vedela sem, na kaj lahko padem i točno to se je zgodilo. Moči sem imela vseskozi dovolj, najtežja pa je bila borba z Madžarko, kjer sem zmagala z iponom šele 20 sekund pred koncem. Trenutno so občutki še mešani, a kolajne sem izjemno vesela," je po borbi povedala žolnirjeva.

žolnirjeva je bila v prvem krogu prosta, potem pa jo je premagala Francozinja Lucie Decosse. Ker se je slednja prebila do polfinala, je imela slovenska predstavnica pravico do popravnega izpita, ki ga je dobro izkoristila.

Najprej je ugnala Andrey Puello iz Dominikanske republike, nato svetovno prvakinjo Argentinko Danielo Krukower, Madžarko Brigitto Szabo in korejsko judoistko Bokovo.

Raša Sraka je osvojila bronasto medaljo.

Kljub poškodbi odličje

Le nekaj minut pred njo je bron osvojila tudi Raša Sraka, ki je v kategoriji do 70 kg s končnim prijemom ugnala Nemko Anett Boehm.

"Sem sem prišla neobremenjena. Kot kaže se takrat boljše borim, saj vedno, ko sem dobro pripravljena, po navadi slabše nastopam. Izredno sem vesela, saj sem lepo izkoristila svojo priložnost," je po tekmovanju dejala Sraka, ki ji v zbirki manjka le še olimpijsko odličje.

Sraka je pred odhodom na letošnje SP napovedala, da ni najboljše pripravljena, saj se ji je ponovila poškodba desnega kolena. Skupaj s trenerjem Gregorjem Brodom sta še na letalu govorila, da le nekaj dni pred poletom sploh nista vedela, ali naj odpotujeta v Kairo.
Jereb bo stopil na blazine v soboto.

Ferjanu ni uspelo

Manj sreče je imel danes pri fantih Klemen Ferjan (do 81 kg). V prvem krogu je bil prost, nato pa ga je v nadaljevanju premagal tretji z OI v Atenah Rus Dimitrij Nosov. Slednji je dobro nastopal vse do četrtfinala, ko je izgubil, s tem pa je slovenski reprezentant izgubil pravico do popravnega izpita in je tako na tem prvenstvu ostal brez uvrstitve.

V soboto bosta na blazine stopila dva slovenska predstavnika. Sašo Jereb se bo meril v najštevilčnejši konkurenci do 73 kg, kjer bo nastopilo kar 58 judoistov, Petra Nareks pa se bo borila v kategoriji do 52 kg.