Sraka Že v polfinalu

Avtor: STA/Foto: Sportal/Vid Ponikvar
Datum: 09. 09. 2005
Kairo - Slovenska judoistka Raša Sraka se je na svetovnem prvenstvu v judu v Kairu že uvrstila v polfinale kategorije do 70 kg in se bo zagotovo borila za eno od odličij.

že v prvem krogu tekmovanja, ko je naša judoistka premagala dvakratno svetovno in olimpijsko prvakinjo Japonko Masae Ueno, je bilo jasno, da lahko na tatamiju v Kairu pusti svoj pečat.

"Po jutru se dan pozna" - tudi za Rašo.

Po minuti in desetih sekundah te borbe, je povedla s 3:0 in do konca zdržala pritisk japonske judoistke ter si v zadnjih sekundah priborila še eno točko.

V nadaljevanju tekmovanja je bila boljša tudi od Južnokorejke Hye Eun bae in Sisilie Rasokisoki iz Fidžija.

V polfinalu se bo Sraka pomerila s Francozinjo Gevrise Emane.

Preostala dva slovenska predstavnika sta prva dvoboja izgubila. Klemna Ferjana (do 81 kg) je premagal tretji z OI v Atenah, Rus Dimitrij Nosov, Urško žolnir (do 63 kg) pa je ugnala odlična Francozinja Lucie Decosse.

Ker pa se je tekmica žolnirjeve prebila do polfinala, ima naša bronasta olimpijka pravico do popravnega izpita.