Petra Nareks deveta

Avtor: STA/Foto: Sportal/Vid Ponikvar
Datum: 10. 09. 2005
Kairo - Tretji dan svetovnega prvenstva v judu za slovensko odpravo ni bil tako uspešen, kot petek, ko sta Raša Sraka in Urška žolnir osvojili bronasti odličji. Petra Nareks je končala na 9. mestu, Sašo Jereb je ostal brez uvrstitve.

Oglejte si video:
Manj uspešen dan
[IMG1]
Sašo Jereb

Sašo Jereb je na letošnjem SP okusil, kako se izteče, če skuša iz svojega dvoboja iztržiti preveč. Svojo prvo borbo proti Waleedu Hanafiju iz Katarja je dve minuti pred koncem dobil z iponom, potem ko je že visoko vodil. Po poltretji minuti svojega drugega nastopa proti Turku Sezerju Huysuzu je znova povedel z vazarijem (7:0) in si dvajset sekund kasneje priboril še juko. Vodstva, ki ga mladi žirovec ne bi smel izgubiti, pa ni znal zadržati. Huysuz je Slovenca vrgel na hrbet minuto in 20 sekund do konca in si s tem zagotovil ipon ter končno zmago. Ker Hanafi v nadaljevanju ni bil dovolj uspešen, saj je eno od borb izgubil, Jereb s tem ni imel pravice do nastopa v repasažu in je na prvenstvu ostal brez uvrstitve.

"Kaj naj rečem. Brez besed sem. Namesto, da bi branil svojo prednost, se nisem znal odzvati na nasprotnikove napade in sem nanje reagiral z napadi. Naredil sem veliko napako in izredno sem razočaran," je vidno žalosten menil Jereb, ki se bo najprej od vsega spočil, saj letos zaradi polne sezone še sploh ni imel časa za premor, v prihodnosti pa se bo bolj osredotočal na držanje prednosti, saj so se mu podobni porazi doslej že prevečkrat ponovili.
[IMG2]
Petra Nareks

Neuspešna tudi Nareksova

Z razočaranjem so nekateri sprejeli tudi uvrstitev Petre Nareks. Deveto mesto žalčanke je kljub nedavni poškodbi nekoliko pod pričakovanji, sploh ker celjski trener Marjan Fabjan v zadnjih letih kar niza odlične rezultate. Vendar pa Nareksova na prvenstvo ni odšla najboljše pripravljena, saj so jo vmes za dalj časa pestile težave z želodcem, zaradi česar ni mogla normalno trenirati.

Nareksova je svojo prvo borbo brez večjih težav dobila, potem ko je Jean Baptiste iz Haitija dve minuti pred koncem premagala s končnim prijemom. Proti Turkinji Aynur Samat ji je do izteka petih minut borbe zadostovala juka (5:0), že v nadaljevanju pa jo je čakal precej trši oreh. Proti Japonki Juki Jokosava je bila enakovreden boj, tudi pet minut pa ni bilo dovolj, da bi sodniki dobili zmagovalko. Začelo se je novih pet minut in s tem boj za zlato točko. Obe judoistki sta bili zelo aktivni, nobeni pa ni uspelo priti do meta. Japonka je napadala, a se je Nareksova še nekako reševala, dokler ni Jokosavi po skoraj osmih minutah čiste borbe ni uspel vazari (7:0). Anova iz Severne Koreje je bila prav tako izjemno močna nasprotnica in Nareksova si je zaradi neaktivnosti 40 sekund pred iztekom prislužila kazen, Korejka pa je tako dobljeno prednost 3:0 zadržala do konca.

V nedelja bo v Egiptu potekal zadnji dan prvenstva; v najlažji kategoriji do 60 kg pri moških bo nastopil Rok Drakšič, pri ženskah pa se bo v absolutni kategoriji borila Lucija Polavder.