Žportniki, zaposleni v Slovenski vojski, briljirali v zadnjem tednu

Avtor:
Datum: 13. 09. 2005
Jure Robič je po drugi zaporedni zmagi na dirki čez Ameriko (RAAM) konkurenco premagal tudi na prvi taki vzdržljivostni dirki v Evropi. Preizkušnjo Le Tour Direct, ki je potekala po 4069,8 km dolgi trasi dirke Tour de France iz leta 1903 in se je končala 11. septembra v nizozemskem mestu Gilze-Rijen, je dobil pred glavnim tekmecem Avstrijcem Wolfgangom Faschingom in slovenskim kolegom Markom Balohom.

Judoistki Raša Sraka in Urška žolnir sta 9. septembra v Kairu na svetovnem prvenstvu vsaka v svoji kategoriji osvojili bronasto odličje. Raša Sraka se je le nekaj minut pred žolnirjevo vpisala v zgodovino kot prva dobitnica kolajne na svetovnem prvenstvu za slovenski judo. Sraka je v kategoriji do 70 kg ugnala Nemko Anett Böhm, žolnirjeva pa v kategoriji do 63 kg Kanadčanko Marie Helen Chisholm.
Prvenstva se je udeležil tudi Klemen Ferjan.

V prvih dneh septembra je Irena Avbelj na evropskem prvenstvu v klasičnih padalskih disciplinah na Češkem osvojila zlato medaljo v figurativnih skokih in v skokih na cilj ter tako še drugič zapored postala evropska prvakinja. Z dvema posamičnima zlatima medaljama je osvojila tudi zlato v kombinaciji obeh disciplin. Tekmovalka v padalstvu Maja Sajovic, prav tako zaposlena v Slovenski vojski, pa je na istem tekmovanju zasedla peto mesto.