Avtor:
Datum: 13. 09. 2005
Zanimivost/Slovenija

Celje, 13. september 2005 (MOREL)- Danes so 38. MOS obiskale slovenske judoistke Urška žolnir, Petra Nareks in Lucija Polavder. Najprej so se srečale z direktorjem uprave Celjskega sejma Francem Pangerlom in celjskim županom Bojanom žrotom, potem pa so se na prireditvenem odru v atriju sejmišča predstavile obiskovalcem sejma.

žportnice so se ravnokar vrnile s Svetovnega prvenstva v judu, ki je potekalo v egiptovski prestolnici Kairo. Tam sta predvsem Raša Sraka, ki je danes sicer na MOS ni bilo, in Urška žolnir doživeli izjemen uspeh. Obe sta namreč osvojili bronasto medaljo. Raša Sraka v kategoriji do 70 kilogramov, Urška žolnir, sicer tudi bronasta z lanskih Olimpijskih iger v Atenah, pa v kategoriji do 63 kilogramov. »Sem zelo vesela, a hkrati tudi utrujena. Bilo je namreč zelo naporno, saj smo praktično štiri dni v telovadnici preživeli od jutra do večera,« je povedala žolnirjeva. Slovenske barve sta dostojno branili tudi Lucija Polavder s petim in Petra Nareks z devetim mestom. Prva je tekmovala v odprti kategoriji, druga pa v kategoriji do 52 kilogramov. »S petim mestom sem zelo zadovoljna. Pred dvema letoma sem na Svetovnem prvenstvu v Osaki namreč izgubila vse borbe, tako da je letošnji preboj do petega mesta izjemno velik napredek,« je svoj rezultat komentirala Polavderjeva. Nekoliko razočarana je bila Nareksova: »Prva dva dvoboja sem zmagala, v tretji borbi pa sem imela zelo zahtevno nasprotnico, ki me je premagala. Tudi v repasažu sem izgubila za las. Tako sem osvojila deveto mesto, lahko pa bi petega.« Judoistke so obiskovalce, ki so se pod odrom zbrali v velikem številu, tudi bolje seznanile s pravili juda, načini tekmovanj, treningi in popularnostjo tega športa v Sloveniji.(konec)