Drakšič srebrn na MEP

Avtor: STA
Datum: 30. 09. 2005
Zagreb - Prvi dan mladinskega evropskega prvenstva v Zagrebu je slovenski judoist Roki Drakšič osvojil srebrno medaljo. Po težkem polfinalnem dvoboju proti Rusu Našu žamilu si je Drakšič v najlažji moški kategoriji do 60 kg priboril finale, kjer pa je klonil proti Azerbajdžancu Nijatu žikhalizadeju, tretjemu z zadnjega svetovnega prvenstva v Kairu.

Rok Dragšič
Boris Rudaš je v kategoriji do 66 kg je zmagal v prvi borbi proti Romunu Feasieju Danu Gheorgheju, a ker je v naslednjem krogu romunski nasprotnik klonil, je Rudaš na koncu ostal brez uvrstitve.

Danes sta na tatamije v zagrebškem Domu športov stopili tudi judoistki Tajda Ketiš (do 52 kg) in Vesna Džukič (do 57 kg), ki sta tekmovanje zaključili na devetem mestu. Ketiševa je dobila dve borbi, tretjo izgubila proti judoistki Srbije in Črne gore Jovani Rogič, v repasažu pa je bila od mlade Slovenke boljša Francozinja Marie Huard.

Tudi Džukičeva ni izkoristila svoje priložnosti v repasažu in klonila proti Rusinji Marti Labazini.

V soboto se bodo na blazine podali Denis Imamovič (do 81 kg), Aljaž Sedej (do 73 kg) in Lea Murko (do 70 kg).