Dve 12. mesti za judoiste

Avtor: STA
Datum: 01. 10. 2005
Zagreb - Drugi dan mladinskega evropskega prvenstva v Zagrebu je bil za slovenske judoiste manj uspešen kot petek, ko je v kategoriji do 60 kg Roki Drakšič osvojil srebrno medaljo. V treh slovenskih nastopih sta bila dosežena dva 12. mesta, Murkova pa je ostala brez uvrstitve.

Danes sta pri moških na tatamije v zagrebškem Domu športov stopila Denis Imamovič (do 81 kg) in Aljaž Sedej (do 73 kg); oba sta izgubila v repasažu ter na koncu osvojila 12. mesto.

Pri ženskah je Lea Murko (do 70 kg) v prvem dvoboju klonila proti Britanki Sally Conway, a je slednja izgubila v naslednji borbi, zaradi česar je Murkova na koncu ostala brez uvrstitve.

V nedeljo, zadnji dan tekmovanja se bodo na blazine podali težkokategorniki Tina Kukec (nad 78 kg), Jožef žimenko (do 100 kg) ter Mitja Jenuš (nad 100 kg).