Rok Drakšič drugi mladinec v Evropi

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 01. 10. 2005
Slovenska reprezentanca v judu je prvi dan evropskega mladinskega prvenstva v Zagrebu osvojila tako želeno kolajno. Rok Drakšič je včeraj v kategoriji do 60 kg osvojil srebro. Osemnajstletni tekmovalec judo kluba Sankaku je ponovil lanski dosežek iz Sofije. Tokrat je sicer hotel priti še stopnico višje in osvojiti zlato odličje, a je tudi srebro izjemen dosežek.

Rok Drakšič (levo) je včeraj s srebrno kolajno na mladinskem EP potrdil talent.
V najlažji kategoriji je nastopilo 27 judoistov. Drakšič je bil v prvem krogu prost, v drugem je premagal Moldavijca Igorja Mereacrea, v tretjem Italijana Elia Verdea in v polfinalu Rusa žamila Naša. V finalu je bil tekmec našega nadarjenega judoista Azerbajdžanec Nijat žikhalizada, nosilec bronaste kolajne s septembrskega svetovnega članskega prvenstva v Kairu, ki je bil pretrd oreh za Drakšiča.

"Vsi dvoboji so bili izjemno težki, še posebno finalni. Tekmec je v finalu izrabil izkušnje, uspel mu je met za ipon. Kljub porazu v finalu sem s srebrno kolajno zelo zadovoljen," nam je povedal Rok Drakšič, ki bo v mladinski konkurenci lahko nastopal še prihodnje leto.

Vesna Đukič (do 57 kg) in Tajda Ketiš (do 52 kg) sta tekmovanje končali na devetem mestu. Ketiševa je zmagala dvakrat, Đukičeva enkrat (v prvem krogu je bila prosta), obe sta po porazu v tretjem krogu dobili priložnost za popravni izpit v repasažu, a sta bili neuspešni. Đukičevo je izločila Rusinja Marta Labazina, Ketiševo pa Francozinja Marie Huard. Brez uvrstitve je ostal Boris Rudaš (do 66 kg), ki je najprej zmagal, potem pa po porazu končal tekmovanje.

Danes bodo na blazine stopili še Lea Murko, Aljaž Sedej in Denis Imamovič, jutri pa Tina Kukec, Jožef žimenko in Mitja Jenuš.