Impol brez poraza

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 02. 11. 2005
Četrti krog prvega dela državnega prvenstva v judu

Za naslov prvaka se bodo v končnici merile še ekipe Ivo Reya, Bežigrad in Olimpija

S turnirji četrtega, hkrati zadnjega kroga se je končal prvi del državnega ekipnega prvenstva v judu. V končnico prvenstva, ki bo 12. novembra v Slovenski Bistrici, so se uvrstili Impol iz Slovenske Bistrice, Ivo Reya iz Celja, Bežigrad in ljubljanska Olimpija. Glede na to, da je odstopil JK Koroški holding Slovenj Gradec, noben klub ne bo izpadel, v prvo ligo pa se je uvrstila žiška.

Po prvem delu prvenstva je najboljšo pripravljenost pokazal Impol, ki je v vseh sedmih tekmah zmagal. Branilci naslova državnega prvaka so bili domala v vseh tekmah prepričljivi, kljub temu pa je mogoče na sklepnem turnirju pričakovati zanimive in negotove dvoboje, značilne za ekipne tekme, kjer je veliko taktiziranja. Polfinalna para sta Impol - Olimpija in Ivo Reya - Bežigrad.

Najzanimivejši turnir četrtega kroga je bil v Mariboru. Na njem so se pomerili Branik Broker, Olimpija in Drava, ki so odločali o četrtem klubu končnice. Največ je pokazal ljubljanski klub, ki je brez večjih težav premagal Branik Broker, v odločilni tekmi pa je bil boljši še od Drave in si zagotovil nastop v končnici. Na turnirju v Celju je Impol v najzanimivejši tekmi s 4:3 ugnal Iva Reyo, ekipa celjskega kluba Sankaku pa je izgubila obe tekmi. Najlažjo nalogo za uvrstitev v končnico je imel Bežigrad, ki je pred svojimi gledalci zlahka opravil s PJK Triglav iz Kranja.

Rezultati turnirjev 4. kroga, Maribor: Olimpija - Branik Broker 6:1 (43:3), Olimpija - Drava 4:2 (40:12), Drava - Branik Broker 5:2 (50:15); Celje: Ivo Reya - Sankaku 5:2 (50:17), Impol - Ivo Reya 4:3 (33:30), Impol - Sankaku 5:2 (50:12); Ljubljana: Bežigrad - PJK Triglav 6:1 (60:10).