Sašo Jereb v Kijevu srebrn

Avtor: STA
Datum: 19. 11. 2005
Kijev - Slovenski judoist Sašo Jereb je na evropskem prvenstvu za mlajše člane do 23 let v Kijevu v kategoriji do 73 kg osvojil srebrno odličje in tako ponovil uspeh z lanskega prvenstva v Ljubljani, ko je bil prav tako drugi.
Sašo Jereb si je priboril v ukrajinski prestolnici srebro.

Jereb je na letošnjem zadnjem večjem mednarodnem tekmovanju danes nizal uspeh za uspehom, izgubil je le v finalu, kjer je bil znova boljši Italijan Maddaloni. Najprej je premagal Latvijca Denisa Kozlovsa, od katerega je bil boljši že letos februarja na super svetovnem pokalu v Parizu, nato pa je ugnal še Armenca Danjejana Ašota. Zatem sta padla še dva borca iz nekdanjega sovjetskega bloka - najprej Belorus Maksim Satsuk, nato pa še ruski judoist.

S še eno odlično uvrstitvijo za slovenski judo je bil 22-letni slovenski tekmovalec zelo zadovoljen, čeprav si želi, da bi kmalu prekinil niz uvrstitev na velikih tekmovanjih tik pod vrhom. Nadeja se namreč ravno najžlahtnejših kovin. "Moram reči, da sem se na vseh današnjih borbah res dobro odrezal. Z njimi sem izredno zadovoljen, tudi s končnim rezultatom. Čeprav me seveda jezi, da sem bil znova drugi. Kar nekako se me že drži tole drugo mesto, to se mi je zgodilo že devetič, zato res upam, da se bo to v prihodnosti spremenilo," je dejal Jereb, ki ga naslednji teden čaka še tekma doma, s tem pa se bo zanj tudi zaključila tekmovalna sezona.

V nedeljo še trije

Tekmovanje najboljših evropskih judoistov v konkurenci do 23 let je razmeroma mlado, saj je prvenstvo v Kijevu šele tretje. Leta 2003 so začeli v Armeniji, lani pa je bilo EP do 23 let v Ljubljani, kjer je Slovenija po zaslugi Saša Jereba in Roka Drakšiča osvojila dve odličji. Danes je v Ukrajini nastopil tudi Simon Mohorovič (do 60 kg), ki je v prvi borbi premagal predstavnika Slovaške, v drugem dvoboju pa je izgubil z Latvijcem in na koncu ostal brez uvrstitve.

V nedeljo bodo slovenske nastope na tekmovanju v ukrajinski prestolnici zaključili Tina Kukec (do 78 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).