Nagaoka za zaključek sezone

Avtor: STA
Datum: 22. 11. 2005
Ljubljana - Slovenski judoisti so se v letošnjem letu izkazali s prvima odličjema na svetovnih prvenstvih, poleg tega pa so osvojili še kolajno na evropskem prvenstvu, kar pet odličij na sredozemskih igrah, kolajno na mladinskem SP, po zaslugi Saša Jereba pa ta konec tedna še srebro na evropskem prvenstvu do 23 let v Kijevu.

Oglejte si video:
Judoisti spet z odliko, V spomin na Nagaoko

Sašo Jereb

Nadvse uspešno sezono, ki jo bo po besedah predsednika Bogdana Gabrovca težko ponoviti, bo prihajajoči konec tedna zaključilo mednarodno tekmovanje Nagaoka, že 42. po vrsti.

Sašo Jereb je na EP v Kijevu v kategoriji do 73 kg osvojil srebrno odličje in tako ponovil uspeh z lanskega prvenstva v Ljubljani, ko je bil prav tako drugi. V finalu je Jereba premagal italijanski judoist, branilec naslova iz Ljubljane, Marco Maddaloni. S še eno odlično uvrstitvijo za slovenski judo je bil 22-letni slovenski tekmovalec zelo zadovoljen, čeprav si želi, da bi kmalu prekinil niz uvrstitev na velikih tekmovanjih tik pod vrhom. Ob tem se je za dobro opravljeno delo zahvalil tudi svoji trenerki Olgi žtirbi in športnemu psihologu Mateju Tušku: "Z borbami v Kijevu sem z izjemo finala izredno zadovoljen. Pozna se, da sva z Olgo v zadnjem mesecu in pol res veliko naredila," je dejal Jereb, ki ga ta konec tedna prav tako doma še čaka zaključno tekmovanje sezone - Nagaoka.

Imel je uspešno sezono.

V Kijevu, kjer je nastopilo 281 judoistov iz 36 držav - najuspešnejši so bili Nemci - sta se z dobrimi uvrstitvami izkazala tudi Primož Ferjan in Matjaž Ceraj, ki sta izgubila borbi za tretje mesto in na koncu pristala na petem. Brez uvrstitev sta ostala le Tina Kukec, ki pa je nedavno tega zamenjala kategorijo in zaradi zbijanja kilogramov ni bila tako dobro pripravljena, ter Simon Mohorovič, ki pa je svojo drugo borbo izgubil za las, po zlati točki v podaljšani borbi.

Najboljši judoisti bodo sezono tako zaključili v nedeljo, ko bo na sporedu tradicionalna Nagaoka. Tokrat že 42. ponovitev turnirja se nemoteno že vrsto let prireja v spomin na umrlega predavatelja Koičija Nagaoke, tudi letos pa je bo besedah organizatorja Jožeta žkrabeta privabil veliko tekmovalcev iz sosednjih Italije, Hrvaške, Avstrije, Bosne in Hercegovine ter Srbije in Črne gore. Tekmovanja se bodo v soboto in nedeljo v športni dvorani GIB v žiški udeležili mnogi slovenski reprezentanti in reprezentantke, saj je v nekaterih kategorijah boj za prvo mesto v slovenskem pokalu še povsem odprt.