Okrnjena 42. Nagaoka

Avtor: STA
Datum: 26. 11. 2005
Ljubljana - Zaradi slabih vremenskih pogojev je bil tradicionalni 42. mednarodni turnir v judu Nagaoka 2005 pri mlajših kategorijah zelo osiromašen.
Oglejte si video
Vreme krojilo tekmo

Sašo Jereb

V ljubljanski dvorani GIB so organizatorji pričakovali precej številčnejšo udeležbo, a se mnogi tekmovalci zaradi težkih cestnih razmer sploh niso podali na pot.

Tekmovanje se je sicer začelo z enourno zamudo. V okrnjeni konkurenci je bilo največ zanimanja za dvoboje evropskega podprvaka med mlajšimi člani Saša Jereba. V kategoriji do 73 kilogramov je imel Jereb največ dela v polfinalu, ko je po taktičnem boju premagal sotekmovalca iz Olimpije Jesenka Četiča .

V finalni tekmi je obetavni judoist na hitro opravil z Rokom Tajhmanom iz Judo kluba Drava. že lažje delo je imela pri mlajših članicah Lucija Polavder, ki se je sprehodila do zmage v kategoriji nad 78 kilogramov. Polavderjeva je na svetovnem prvenstvu v Kairu zasedla 5. mesto in je z minulo sezono zelo zadovoljna.