Datum: 21. 12. 2005
Slovenska Bistrica, 21.12.2005
Danes so na svečanosti v Slovenski Bistrici predstavniki JZS podelili priznanja najboljšim judoistom in ekipam za leto 2005.
V članski konkurenci je to postal Sašo Jereb ( JK Olimpija ), pri članicah pa Urška žolnir ( JK Sankaku )
Tudi JK Duplek je bil med dobitniki priznanj in sicer je Kristina Vršič , skupaj z Nino Miloševič (JK železničar ) zmagovalka Slovenskega pokala 2005 pri starejših deklicah. Pri starejših dečkih je to uspelo njenemu klubskemu kolegu Timu Lešniku, ki si je prvo mesto delil še z Alenom Pulkom( JK Impol ) in Urošem Kavčičem ( JK Murska Sobota ). Vsi trije so namreč ostali neporaženi na vseh turnirjih za Slovenski pokal 2005, seveda vsak v svoji kategoriji.
Ekipa starejših deklic JK Duplek pa je ekipna zmagovalka Slovenskega pokala 2005 v tej starostni kategoriji.

Kratek pregled Slovenskega pokala za leto 2005 :
V kategoriji starejših deklic ( tekmovalke do 15 let ) sta največ točk osvojili Kristina Vršič ( JK Duplek ) in Nina Miloševič ( JK železničar Maribor ) in si z enakim številom točk delita prvo mesto. Na tretje mesto se je uvrstila Karin Kerec ( JK Murska Sobota )

KristinaNina Karin

Ekipni Slovenski pokal za leto 2005 v kategoriji starejših deklic je osvojila ekipa JK Duplek , pred JK železničar , na tretje mesto so se uvrstile starejše deklice JK Murska Sobota Za zmagovalno ekipo so nastopale poleg Kristine Vršič še Jasna žkofič, Katja Senekovič, Eva Zorko, Jerneja Senekovič in Lara Zorko

Pri starejših dečkih ( tekmovalci do 15 let ) so si prvo mesto delili trije tekmovalci in sicer Tim Lešnik ( JK Duplek ), Alen Pulko ( JK Impol ) in Uroš Kavčič ( JK Murska Sobota ). Vsi trije so v svojih kategorijah zmagali na vseh uradnih turnirjih za Slovenski pokal 2005.

TimAlen Uroš

Ekipni Slovenski pokal za leto 2005 v kategoriji starejših dečkov je osvojila ekipa JK Impol , pred JK Murska Sobota , na tretje mesto so se uvrstili starejši dečki JK Oplotnice, JK Duplek pa je zasedel 5. mesto

Pri kadetinjah ( tekmovalke do 17 let ) je največ točk zbrala Lea Murko ( JK Drava ), pred Barbaro Ban ( JK Bežigrad ) in Tajdo Ketiš ( JK Duplek ). Na 5. mestu pa najdemo tudi zmagovalko pri starejših deklicah Kristino Vršič.
LeaBarbara Tajda

Ekipna zmaga je šla k JK Drava, 2. mesto so osvojile kadetinje JK Duplek ( Tajda Ketiš, Kristina Vršič, Eva Zorko, Katja Senekovič, Jerneja Senekovič in Katja Ferlič ), na 3. mestu pa je JK Bežigrad

Pri kadetih ( tekmovalci do 17 let ) je prvi Kristjan Crnič ( JK Impol ), drugi je Tadej Čeh ( JK Duplek ), tretji pa Blaž Mlinarič ( JK Lendava ).
KristjanTadej Blaž

Ekipno prvo mesto so osvojili kadeti JK Impol pred JK Lendava, na tretje mesto pa so se uvrstili kadeti JK Duplek ( Tadej Čeh, Jan Perša, Aljaž Petrič, Gregor Krajnc, Tim Lešnik, Tadej Senekovič in David žpendal ).

Pri mladinkah ( tekmovalke do 20 let ) je bila v letu 2005 najboljša Vesna Đukič ( JK Sankaku ), druga je bila Tina Kukec ( JK Olimpija Krmelj ), tretja pa Tina Razinger ( JK Jesenice ), najboljša tekmovalka JK Duplek pa je Tajda Ketiš na 4. mestu.
VesnaTina K. Tina R.

Ekipna zmaga je odšla v JK Sankaku, drugo mesto v JK Olimpija Krmelj , tretje pa v JK Bežigrad. JK Duplek ( Tajda Ketiš, Barbara Petek in Katja Ferlič ) je na 5. mestu.

Pri mladincih ( tekmovalci do 20 let ) je 1. mesto osvojil Roki Drakšič ( JK Sankaku ), 2. mesto Mitja Jenuš ( JK železničar ), 3. mesto pa Aljaž Sedej ( JK Bežigrad ). Najboljši tekmovalec JK Duplek je Dorijan Jamnišek na 14. mestu.
RokiMitja Aljaž

Najboljšo mladinsko ekipa ima JK Sankaku, pred JK Bežigrad in JK Drava. Mladinci JK Duplek ( Dorijan Jamnišek, Rok Kos, Tadej Čeh, David žpendal, Jan Perša, Gregor Krajnc ) so se uvrstili na 11. mesto.

Najboljša mlajša članica ( tekmovalke do 23 let ) je najboljša mladinka Vesna Đukič ( JK Sankaku ), pred Tatjano Birk ( JK Jesenice ) in Tino Razinger ( JK Jesenice ). Najboljša tekmovalka JK Duplek je seveda kadetinja Tajda Ketiš na 15. mestu.

VesnaTatjana Tina R

Najboljšo ekipo mlajših članic ima JK Sankaku, na drugem mesta pa sta ekipi JK Jesenic in KBV Lendave. Ekipa JK Duplek ( Tajda Ketiš in Barbara Petek ) je na 7. mestu.

Najboljši mlajši član ( tekmovalci do 23 let ) je Sašo Jereb ( JK Olimpija ), drugi je Primož Ferjan ( JK Impol ), tretji pa Matjaž Ceraj ( JK Ivo Reya ). Najboljši tekmovalec JK Duplek v kategoriji mlajših članov je Dorijan Jamnišek na 33. mestu.

SašoPrimož Matjaž

Ekipno 1. mesto je osvojila ekipa JK Olimpija, pred JK Ivo Reya in JK Impol. Ekipa JK Duplek ( Dorijan Jamnišek, Perša, Tadej Čeh, Rok Kos ) je zasedla 14. mesto.

Naslov najboljše članice je pripadel Urški žolnir ( JK Sankaku ), na drugem mestu je Raša Sraka ( JK Bežigrad ), na tretjem pa Petra Nareks ( JK Sankaku ). Tajda Ketiš je kot najbolje uvrščena članica JK Duplek osvojila 13. mesto.
UrškaRaša Petra

Najboljšo ekipo članic ima JK Sankaku, pred JK Bežigrad in JK Olimpija Krmelj. JK Duplek ( Tajda Ketiš, Barbara Petek ) je na 7. mestu.

Pri članih je na prvem mestu Sašo Jereb ( JK Olimpija ), zmagovalec že pri mlajših članih, na drugem mestu je najboljši mladinec Roki Drakšič ( JK Sankaku ), tretji pa je Klemen Ferjan ( JK Drava ). Najbolje uvrščen član JK Duplek je Dorijan Jamnišek na 29. mestu.
SašoRoki Klemen

Najboljša članska ekipa je ekipa JK Impol, druga je ekipa JK Olimpije, tretja pa ekipa JK Sankaku. JK Duplek ( Dorijan Jamnišek, Tadej Čeh, Rok Kos, Jan Perša, Aljaž Petrič, David žpendal, Gregor Krajnc, Bojan Danko ) je v članski konkurenci zasedel 14. mesto.

V posebnem točkovanju Slovenskega pokala 2005 ženske skupaj, so največ točk osvojile tekmovalke JK Sankaku, pred JK Bežigrad, na tretjem mestu pa so tekmovalke JK Duplek

V posebnem točkovanju Slovenskega pokala 2005 moški skupaj, so največ točk osvojili tekmovalci JK Impol, pred JK Olimpja, na tretjem mestu pa so tekmovalci JK Sankaku. Tekmovalci JK Duplek so zasedli 9. mesto.

Skupni Slovenski pokal ( moški in ženske skupaj ) za leto 2005 je tako osvojila ekipa JK Sankaku, na drugem mestu je JK Bežigrad, na tretjem pa JK Impol . JK Duplek se je uvrstil na skupno 6. mesto.

Posebno priznanje pa sta dobili ( srebrno plaketo JZS ) Raša Sraka in Urška žolnir za izjemne dosežke na SP, saj sta se obe vrnili iz Kaira z bronastima medaljama.