Žolnirjeva in Kokšarov športnika Celja

Avtor: Uroš Kranjc
Datum: 26. 01. 2006
žportna zveza Celje je že 37. leto zapovrstjo razglasila najboljše športnike, športnice in športne kolektive v Mestni občini Celje. Iz rok predsednika športne zveze Mateja Polutnika in celjskega podžupana Staneta Rozmana sta pokala za prvo mesto med športnicami in športniki sprejela kapetan celjskih rokometašev Edvard Kokšarov in judoistka Sankakuja Urška žolnir. Pri dekletih se je za dobitnico bronastega odličja na svetovnem prvenstvu v Grčiji uvrstila Petra Nareks, tretja pa je bila kegljavka Miroteksa Barbara Fidel. Med moškimi je na drugo stopničko stopil judoist Roki Drakšič, tretji pa je bil rokometaš Celja PL Uroš Zorman. Med ekipami so polfinalisti evropske rokometne lige prvakov slavili pred nogometaši CMC Publikuma, kegljavke Miroteksa so pri dekletih na drugem mestu pustile košarkarice Merkurja. Priznanji za življenjsko delo sta dobila Jože Geršak in Amalija Arbeiter, podpredsednik Kegljaške zveze Slovenije pa je priznanje podelil Mestni občini Celje. Da je bilo leto 2005 za celjski šport zelo uspešno, priča kar 142 priznanj v članski in mladinski konkurenci ter sedem nagrajencev med trenerji.