Žolnirjeva in Nareksova najboljši na svetovnem pokalu

Avtor: N.J./STA
Datum: 04. 02. 2006
Sofija - V Sofiji se je ta konec tedna pričel letošnji svetovni pokal v judu, že na uvodni tekmi pa so prvi dan slovenske tekmovalke zabeležile lep uspeh. Urška žolnir (do 63 kg) in Petra Nareks (do 52 kg) sta stopili na najvišjo stopničko, Vesna Džukič (do kg) pa je osvojila tretje mesto.
Dekleta so ta teden prva začela svetovni pokal in že takoj posegla po najvišjih uvrstitvah. Novi zmagi za žolnirjevo in Nareksovo, varovanki celjskega trenerja Marjana Fabjana, tudi letos napovedujeta uspešno sezono slovenskih judoistov in judoistk, že tako lep uspeh pa je z odličnim tretjim mestom in prvimi stopničkami v svetovnem pokalu v karieri zabeležila še Vesna Džukič.

Urška žolnir | foto: Tomi Lombar/DELO

Petra Nareks (Sankaku) je v kategoriji do 52 kg v prvem krogu najprej počivala, potem pa je v drugem z iponom premagala Japonko Maragučijevo. V polfinalu je z juko ugnala Rusinjo Durnovo, v finalu pa rojakinjo slednje Aranovsko. Kategorijo višje (do 57 kg) je bronasto odličje presenetljivo osvojila Vesna Džukič (Sankaku). V prvem krogu je premagala Bolgarko Moharenovo, v drugem pa je izgubila s kasnejšo zmagovalko - Francozinjo Fanny Euranie. Na poti do brona je bila boljša še od Rusinje žarmanove in Belorusinje Andrijancove. Najbolj prepričljivo je nastopila Urška žolnir (Sankaku), ki je v kategoriji do 63 kg predčasno z iponom premagala najprej Panayiotoujevo s Cipra, nato Japonko Kozavo, Francozinjo Taurinesovo in nazadnje še Grkinjo Boukouvalo.

Jutri bodo iz slovenskega tabora na tatamije stopile še Raša Sraka (do 70 kg), Tina Kukec (do 78 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg).