Judoistke znova na stopničkah

Avtor: STA/Foto: Sportal/Vid Ponikvar
Datum: 05. 02. 2006
Sofija - Tudi drugi dan svetovnega pokala za judoistke v Sofiji je bil nadvse uspešen za slovensko reprezentanco. že v soboto so dekleta osvojila tri kolajne, v nedeljo so na stopničke stopila kar štirikrat. Raša Sraka (Bežigrad) in Lucija Polavder (Sankaku) sta zmagali, Regina Jernejc (Sankaku) je osvojila drugo mesto, Tina Kukec (Olimpija Kermelj) pa tretje.

Raša Sraka

Vražje Slovenke, kot so judoistke zaradi odličnih predstav v minulih letih poimenovali nekateri mediji, na blazinah nadaljujejo z odličnimi predstavami. že prva tekma svetovnega pokala v Sofiji je postregla z veliko bero odličij, štiri prva mesta, eno drugo in dve tretji so odlična napoved pred letošnjo sezono, ki bo svoj vrhunec doživela maja na evropskem prvenstvu v finskem Tampereju. Znova so se izkazala dekleta celjskega kluba Sankaku, varovanke trenerja Marjana Fabjana so trikrat stopila na najvišjo stopničko in enkrat osvojila srebro, zlato Raše Srake, ter brona Tine Kukec in Vesne Džukič (Drava) pa dokazujejo, da se tudi drugod po Sloveniji dobro dela.

Po uspehih prvega dne, ko sta Urška žolnir (do 63 kg) in Petra Nareks (do 52 kg) osvojili zlato, Vesna Džukič (do 57 kg) pa bron, so v podobnem ritmu judoistke nadaljevale tudi v nedeljo. Raša Sraka (do 70 kg) je na svoji poti do zlata premagala Ukrajinko Pičužkino, v finalu pa se je srečala s staro znanko iz Slovenije, Celjanko Regino Jernejc. Slednja ni bila dovolj močna in se je morala zadovoljiti z drugim mestom, kljub temu pa je na svoji poti ugnala Rusinjo Romanovo, Grkinjo Droscopolo in Bolgarko Jančevo.

Lucija Polavder

Polavderjevi prva zmaga v karieri
Lucija Polavder (nad 78 kg) je prav tako nastopila odlično in si prvič v karieri priborila prvo mesto na tekmi svetovnega pokala. Na tatamiju je bila boljša od Rusinje Dibrove, Francozinje Derosejeve, Japonke žiraisijeve, v finalu pa je ugnala še Ukrajinko Barisikovo. Kategorijo nižje, do 78 kg, je slovenske barve branila Tina Kukec, ki je bila v prvem krogu prosta, potem pa je bila močnejša od Francozinje Lancelove. V finalu je klonila proti Japonki Onovi.

Naslednji konec tedna bo v Parizu super svetovni pokal za moške in ženske, vendar bo tam z izjemo Raše Sraka sodeloval le moški del slovenske izbrane vrste. Tekmovalce bo vodil Filip Leščak, nastopili pa bodo Sašo Jereb (do 73 kg), Grega Greif in Klemen Ferjan (do 81 kg), Boris Greif (do 90 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg). Vodstvo zveze se bo nato na podlagi tekem svetovnih pokalov do konca februarja naknadno odločilo in določilo sestavo reprezentance za tekme pokala vse do majskega evropskega prvenstva v Tampereju, ki bo vrhunec letošnje sezone.