Prvi dan na blazine le Jereb

Avtor: STA
Datum: 11. 02. 2006

Pariz - V francoski prestolnici ta konec tedna poteka druga letošnja tekma svetovnega pokala v judu, super A turnir za judoiste in judoistke.
Oglejte si video:
Jereb peti

Sašo Jereb

Prvi dan tekmovanja je na blazine stopil le najboljši slovenski judoist zadnjih let - Sašo Jereb, ki je v kategoriji do 73 kilogramov osvojil končno peto mesto.

Slovenski judoist leta Sašo Jereb (Olimpija) je bil v prvem krogu prost, potem pa je v nadaljevanju premagal žvicarja Davida Papauxa, Percyja Kunsa iz Konga in domačina Daniela Fernandesa. V polfinalu je slovenski tekmovalec klonil proti Salamu Mešidovu iz Rusije.

V borbi za tretje mesto je moral Jereb po iponu priznati premoč Belgijcu Dirku Van Ticheltu in tako osvojil peto mesto.

Jutri bodo na tatamije stopili še Raša Sraka (do 70 kg) pri ženskah ter Grega Greif, Klemen Ferjan (do 81 kg) in Boris Greif (do 90 kg) pri moških.