Do uvrstitve le Ferjan

Avtor: STA
Datum: 12. 02. 2006
Pariz - V francoski prestolnici je ta konec tedna potekala druga letošnja tekma svetovnega pokala v judu, super A turnir za judoiste in judoistke.

Raša Sraka

Drugi dan tekmovanja je bil za slovensko ekipo bolj naporen, saj je nastopila četverica borcev, vendar pa z izjemo sedmega mesta Klemna Ferjana (Drava) večjih uspehov ni bilo. že včeraj je Sašo Jereb (Olimpija) v kategoriji do 73 kilogramov osvojil končno peto mesto.

Ferjan je v prvem krogu kategorije do 81 kg ugnal Nasserja El Asrija iz Maroka, potem žvicarja Micha Eggerja, Slovaka Milana Randla in v četrtem krogu klonil proti Japoncu Takahašiju Onu, kar je pomenilo, da mora v repasaž. Tam ga je počakal Gruzijec Grigol žinikašvili, Ferjan pa je dvoboj dobil. V nadaljevanju je moral Ferjan priznati premoč Rusu Ruslanu Gadzhijevu in tako osvojil sedmo mesto.

Ena najboljših slovenskih judoistk Raša Sraka (Bežigrad) je bila v prvem krogu prosta, v naslednjem pa je izgubila proti Kubanki Yallenis Castillo. V repasažu je klonila proti Francozinji Le Brasovi in tako ostala brez uvrstitve. Podobna usoda je doletela tudi Borisa Greifa (Impol, do 90 kg), ki je v prvem krogu izgubil proti Nizozemcu Tijku Van de Looju, njegov brat dvojček Boris Greif (Impol do 81 kg) pa je uvodoma klonil proti Belorusu Sergeju Kuharenku in prav tako ostal brez repasaža in uvrstitve.

Filip Leščak

Prihodnji konec tedna bo moški del reprezentance odpotoval v Leonding, kjer bodo pod vodstvom Filipa Leščaka nastopili Rok Drakšič (do 60 kg), Toni Drakšič, Mark Faflja (oba do 66 kg), Sašo Jereb (do 73 kg), Klemen Ferjan, Boris Greif (do 81 kg), Grega Greif, Jure žimic (do 90 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).

ženski del ekipe bo na tatamije stopil v Budimpešti, Marjan Fabjan bo v madžarsko prestolnico odpeljal Petro Nareks (do 52 kg), Vesno Džukič (do 57 kg), Urško žolnir (do 63 kg), Regino Jernejc (do 70 kg), Tino Kukec (do 78 kg) in Lucijo Polavder (nad 78 kg). Po super svetovnem pokalu v Hamburgu konec februarja bo strokovni svet Judo zveze Slovenije na podlagi rezultatov določil nadaljnje potnike na prihodnje tekme svetovnega pokala.