Žolnirjeva najboljša v Budimpešti

Avtor: STA Sportal/Vid PonikvarTA
Datum: 18. 02. 2006
Budimpešta - Slovenski judoisti in judoistke imajo ta konec tedna borbe na dveh frontah svetovnega pokala. Dekleta svoje moči merijo v Budimpešti, fantje pa v Leondingu.
Oglejte si video:
Zmaga žolnirjeve

Urška žolnir
že prvi dan je bil za slovensko izbrano vrsto uspešen, saj je Urška žolnir v madžarski prestolnici stopila na najvišjo stopničko, Petra Nareks je bila tretja. Moški del izbrane vrste v Avstriji ni bil tako uspešen, edini z uvrstitvijo je bil Sašo Jereb (do 73 kg), ki je zasedel sedmo mesto.

Urška žolnir (do 63 kg) je v madžarski prestolnici z lahkoto opravila z nasprotnicami. V prvem krogu je odpravila Francozinjo Liso Roux, nato v nadaljevanju še Madžarko Zsuzso Bejczijevo, v polfinalu je bila boljša od Južnokorejke Ja-Young Kong, v finalu pa še od domačinke Brigitte Szabo.
Dobro je nastopila tudi Petra Nareks v kategoriji do 52 kg. Osvojila je tretje mesto, potem ko je v prvem krogu premagala Jovano Rogič iz Srbije in Črne gore, bila v nadaljevanju boljša od Madžarke Anett Szogedi, v tretjem krogu je morala priznati premoč Kubanki Zaimaris Calderon, v repasažu pa je bila boljša od Nizozemke Natasche Van Gurp in Ukrajinke Ljudmile Lušnikove. V borbi za tretje mesto je premagala Madžarko Hedvig Karakas.

Vesna Džukič
Vesna Džukič (do 57 kg) je osvojila deveto mesto, premagala je Rusinjo Natalijo Pavlovo in nato izgubila proti žvedinji Mariji Lindberg in Belgijki Ilsi Heylen. Jutri bodo v Budimpešti nastopile še Regina Jernejc (do 70 kg), Tina Kukec (do 78 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg).

Prvi dan svetovnega pokala v Leondingu je bil za slovensko moško ekipo delno uspešen le po zaslugi Saša Jereba, ki je osvojil sedmo mesto, ostali predstavniki so klonili že v prvem krogu borb. Brez uvrstitve so ostali Rok Drakšič (do 60 kg), Toni Drakšič in Mark Faflja (od do 66 kg). Jutri bodo na sporedu težje kategorije, slovenske barve bodo branili Boris Greif (do 81 kg), Grega Greif in Jure žimic (oba do 90 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).