Veličasten dan Lucije Polavder

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 27. 02. 2006
Na tekmovanju za svetovni pokal v judu v Hamburgu so se naša dekleta spet izkazala
Celjanka je ugnala evropsko prvakinjo iz leta 2002, olimpijsko zmagovalko iz Aten, v finalu pa še tretjeuvrščeno z zadnje olimpijade in svetovno podprvakinjo izpred treh let

Lucija Polavder (spodaj) se je Nemki Sandri Köppen v Hamburgu oddolžila za poraz na olimpijskih igrah v Atenah.

Po Sofiji, kjer so osvojile štirikrat prvo, enkrat drugo in dvakrat tretje mesto, ter Budimpešti, kjer so osvojile enkrat prvo in enkrat tretje mesto, so bile naše judoistke minulo soboto in včeraj na tekmovanju za svetovni pokal v Hamburgu spet sijajne. Lucija Polavder je osvojila prvo mesto v kategoriji nad 78 kg, Urška žolnir drugo v kategoriji do 63 kg, Petra Nareks je bila deveta. Deveti je bil tudi Rok Drakšič, vsi štirje so člani celjskega kluba Sankaku, kjer trenirajo pod vodstvom Marjana Fabjana. V Hamburgu je nastopilo blizu 400 judoistov in judoistk iz 42 držav.

Lucija Polavder je po zmagi v Sofiji dosegla novo, še odmevnejšo zmago, saj je bila konkurenca v Hamburgu zahtevnejša kot v Sofiji. Lucija je bila najprej prosta, zatem je ugnala Turkinjo Gulsak Kocaturk, nato Nemko Sandro Köppen, evropsko prvakinjo iz leta 2002 v Mariboru, v polfinalu Japonko Maki Tsukado, olimpijsko zmagovalko iz Aten, v finalu je bila boljša še od tretjeuvrščene z olimpijskih iger v Atenah in evropske podprvakinje iz leta 2003, Rusinje Tee Donguzašvili. Naša judoistka je v vseh dvobojih prekosila samo sebe in odlično pripravljenost kronala z izjemnim dosežkom.

Urška žolnir, nosilka bronaste kolajne z lanskega svetovnega prvenstva v Kairu, se je po zmagah na turnirjih v Sofiji in Budimpešti v Hamburgu morala zadovoljiti z drugim mestom. V prvem krogu je bila prosta, v drugem je premagala Britanko Faith Pitman, v tretjem Nemko Ingo Gussenberg, v polfinalu pa še njeno rojakinjo Elisabeth Gussenberg. Druga finalistka je bila Japonka Ajumi Tanimoto, dobitnica srebra na lanskem svetovnem prvenstvu in zlata na olimpijskih igrah leta 2004. Japonka je upravičila vlogo favoritinje in zmagala.

Rok Drakšič (do 60 kg) je po dveh zmagah v tretjem krogu izgubil proti nosilcu bronaste kolajne z lanskega svetovnega prvenstva v Kairu, Korejcu Suk Nam Choju, v repasažu pa še proti Gruzijcu Lašu Tvildianiju. Petra Nareks (do 52 kg) je prav tako dvakrat zmagala, v tretjem krogu izgubila proti Francozinji Marine Richard, v repasažu pa še proti žvedinji Sami Askeloef. Igor Trbovc (do 66 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg) sta ostala brez uvrstitve, Sašo Jereb in Klemen Ferjan pa sta zbolela in nista nastopila.