Slovensko čast rešila brata Ferjan

Avtor: STA
Datum: 05. 03. 2006
Praga - Drugi dan svetovnega pokala v judu sta v Pragi slovensko čast rešila brata Ferjan, Klemen in Primož, ki sta osvojila sedmo, oziroma deveto mesto. Igor Spasojevič in Matjaž Ceraj sta, tako kot že v soboto Sašo Jereb in Branko Holer, ostala brez uvrstitev.

Judoistke so za točke svetovnega pokala nastopale v Varšavi, kamor pa slovenski del reprezentance, ki se trenutno ubada s poškodbami, ni odpotoval.

Drugi dan tekem na čeških blazinah v Pragi je najboljšo slovensko uvrstitev dosegel starejši od bratov Ferjan - Klemen, ki je v kategoriji do 81 kg na koncu osvojil sedmo mesto. Najprej je s 5:0 premagal Kanadčana Kalema Kachurja, nato pa izgubil proti Madžaru Sandorju Nagysolymosiju (0:10). V repasažu je z iponom (10:0) ugnal Slovaka Benkouskyja, nato še Hrvata Tomislava Marjanovića (3:0), na koncu pa izgubil z Gruzijcem Binduašvilijem (0:5) in pristal na sedmem mestu.

Sašo Jereb

Prihodnji teden počitek

Klemnov mlajši brat Primož (do 100 kg) je osvojil deveto mesto. Uvodoma je z 0:10 izgubil proti Gruzijcu Kizihvašviliju, v repasažu z 10:0 ugnal Brazilca Aguiarja, nato pa klonil proti Madžaru Danielu Hadfiju (0:10). Brez uvrstitve sta ostala Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki je izgubil proti Gruzijcu Khanjaliašviliju (0:10) in Igor Spasojevič (do 90 kg), ki je moral po zlati točki priznati premoč Belorusu Andreju Kiptčeviču. Prvi dan sta na tatamije stopila Sašo Jereb in Branko Holer (oba do 73 kg), ki pa sta klonila že v prvem krogu in tako ostala brez uvrstitev.

Prihodnji konec tedna bodo judoisti in judoistke s tekmami svetovnega pokala počivali, sledil bo le trening, nato pa čaka fante tekma v Rotterdamu (18. in 19. marec), teden dni zatem pa bodo dekleta svoje moči merila v Rimu.