Uvrstitev le za Spasojeviča

Avtor: STA
Datum: 19. 03. 2006
Rotterdam - Na prizorišču zadnjega evropskega prvenstva v judu, nizozemskem Rotterdamu, je ta konec tedna potekal svetovni pokal za moške.

Boris Greif
Na sever Evrope je pod vodstvom trenerja Filipa Leščaka odpotovalo šest judoistov, drugi dan pa so na tatamije stopili Boris Greif (do 81 kg) ter Igor Spasojevič in Gregor Greif (do 90 kg). Medtem ko sta Greifa svoji uvodni borbi izgubila, ostala brez repasaža in uvrstitve, pa je do devetega mesta prišel Igor Spasojevič, ki je zmagal v eni borbi.

Spasojevič je v prvem krogu z vazarijem (7:0) ugnal Nemca Michaela Pinskeja, nato pa je v drugem moral priznati premoč Kitajcu Yanzhuju Heju. Ob podpori domačega občinstva je bil zanj na popravnem izpitu z iponom (10:0) premočen tudi Nizozemec Henk Grol in Spasojevič se je moral zadovoljiti s končnim devetim mestom.
Za Borisa Greifa je bil v prvem krogu z iponom (10:0) usoden Rus Kiril Vorprosov, za Grego Greifa pa z juko (5:0) Izraelec Alon Sasson. Oba zmagovalca sta v nadaljevanju klonila, s čimer sta dvojčka iz Slovenske Bistrice izgubila pravico do repasaža in sta tako ostala brez uvrstitve.

Uspešen le Trbovc

že včeraj so z nastopi opravili trije slovenski predstavniki. Na tatamije so stopili Toni Drakšič, Igor Terbovc (oba do 66 kg) in Branko Holer (do 73 kg). Uspešen je bil le Trbovc, ki je v kategoriji do 66 kg osvojil končno deveto mesto, medtem ko sta Drakšič (do 66 kg) in Holer (do 73 kg) ostala brez uvrstitev. Igor Terbovc se je v prvem krogu pomeril s Ciprčanom Theodorosom Mandridesom ter ga premagal z iponom. Slovenskega borca je nato premagal domačin Dex Elmont, s čimer je Trbovc moral v repasaž, kjer se je srečal s Poljakom Ignacyjem Rudawiecom. Slednjega je varovanec celjskega trenerja Marjana Fabjana premagal s 5:0 in nato svoje moči meril s Portugalcem Vladimirjem Oleinicem. Ta je bil boljši z 10:0, Trbovc pa je tako kot Spasojevič osvojil končno deveto mesto.

Prihodnji teden se bodo za točke svetovnega pokala borila dekleta, ki bodo v ta namen odpotovala v večno mesto - Rim.