Zlato za Žolnirjevo in Drakšiča

Avtor: STA
Datum: 29. 04. 2006
Celje - Celjska dvorana Golovec je bila že prvi dan svetovnega pokala B v judu premajhna za vse, ki so si želeli ogledati borbe. Nastopilo je preko 500 borcev, v finalu pa so nastopili tudi trije slovenski predstavniki.

Oglejte si video:
Judoisti v Celju

Marjan Fabjan

Urška žolnir in Roki Drakšič sta poskrbela, da domači ljubitelji juda niso bili prikrajšani za slovensko himno, Lucija Polavder pa si je okrog vratu nadela srebro.

Stara dvorana Golovec je pokala po šivih, saj je niso napolnili le ljubitelji juda, ki jih v Celju po uspehih "vražjih Slovenk" ne manjka, tokrat je bilo v dvorani največ judoistov samih. Celjski trener Marjan Fabjan je moral pred pričetkom turnirja kar nekaj športnikov zavrniti, saj je bil naval prevelik, kljub temu pa bo na tatamijih v Celju z jutrišnjim dnem vred nastopilo preko 500 borcev iz 27 držav.

Urška žolnir

Prihodnje leto v Zlatoroguž

Slovenija je imela na tekmovanju, ki se bo prihodnje leto bržkone selilo v večji Zlatorog le nekaj sto metrov stran, v ognju kar nekaj želez. Spet so prepričali Fabjanovi varovanci, saj so kar trije stopili na stopničke. Urška žolnir še nekaj dni pred pričetkom tekmovanja ni vedela, ali bo sploh nastopila, potem pa se je uvrstila vse do finala. Najprej je z iponom premagala Kanadčanko Michelle Buckingham, nato Madžarko Ninett Kakony (10:0), potem Nizozemko Anicko Van Emden (10:0), v polfinalu pa še Britanko Sarah Clark (7:0).

V finalu se je srečala z Nizozemko Margot Wetzer in po enakovrednih treh minutah borbe nato le povedla s 5:0. Prednost je zadržala do konca in zmaga v domači dvorani je bila pospremljena z velikim aplavzom. "To je bila zahtevna borba, vedela sem, da moram biti bolj agresivna, nato mi je le uspelo povesti. Z zmago sem zadovoljna, a če se bom na EP tako borila, potem tam nimam kaj iskati," je dejala mlada šampionka, ki si najbolj želi v teh dneh sanirati poškodbo, zaradi katere še ne nastopa stoodstotno.

Roki Dragšič

Povoj ga je motil

V šampionskem slogu je nastopil tudi Roki Drakšič, ki je imel okrog glave povoj, tako da je bil na daleč videti kot Rambo. "V polfinalu mi je počila arkada, zato sem moral nastopiti s povojem, ki me je precej motil. Kljub temu sem zelo zadovoljen, saj mi je uspelo zmagati pred domačim občinstvom, kar je še posebej velika nagrada. Upam, da bo forma zdržala do EP, zdaj pa bom najverjetneje moral na šivanje v bolnišnico," je dejal Drakšič, ki je bil na koncu tudi izbran za tekmovalca dneva. V finalu je Drakšič z iponom po vsega 55 sekundah ugnal Finca Antiija Rintamaekija.

Lucija Polavder se je v finalu pomerila s Kanadčanko Olio Berger. Slednja v borbi ni bila dovolj, aktivna zato je dobila kazen, s čimer je Polavderjeva povedla. A veselje ni trajalo dolgo. Precej težja Kanadčanka je celjsko judoistko kmalu dobila v končni položaj, jo v tem držala 25 sekund, s čimer je dosegla ipon in se veselila zmage, Polavderjevi pa je ostalo drugo mesto.

Petra Nareks

Težave z poškodbami

Dobro so v Celju nastopili še Tajda Ketiš, ki je bila v kategoriji do 57 kg sedma, v isti kategoriji je Tina Trstenjak osvojila deveto mesto. Igor Spasojevič je med borci do 90 kg na koncu kljub poškodbi pristal na devetem mestu, prav tako pa je bil v kategoriji do 73 kg deveti tudi Branko Holer.

Kljub uspešnim nastopom nekaterih posameznikov, pa svojih moči na celjskih tatamijih niso razkazovali vsi slovenski reprezentanti, ki bodo že čez slab mesec odpotovali na prizorišče letošnjega evropskega prvenstva. V kategoriji do 73 kg je manjkal Sašo Jereb, ki je poškodovan, prav tako pa jutri na blazine ne bosta stopila Klemen Ferjan (do 81 kg) in Raša Sraka (do 70 kg), ki sta staknila viroze. Poškodbi sta v soboto utrpela Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki bo morda moral počivati do konca sezone in Igor Spasojevič (do 90 kg), ki je utrpel hud udarec v oko in na eni zadnjih borb sploh ni normalno videl.

Sašo Jereb in Raša Sraka ne bosta nastopila v Celju.

V nedeljo bodo na sporedu še borbe v kategorijah do 66, 81 in 100 kilogramov pri moških ter do do 52, 70 in 78 kg pri dekletih. Največ gre jutri pričakovati iz ženskega tabora, ko se bo za odličja najverjetneje borila Petra Nareks (do 52 kg), preseneti pa lahko tudi Tina Kukec (do 78 kg), pri moških pa bodo v kategoriji do 100 kg oči uprte v Primoža Ferjana.