Žolnirjeva spet ostala brez kolajne na EP

Avtor: sportal
Datum: 27. 05. 2006
žolnirjeva spet ostala brez kolajne na EP

"Pa naj gre vse nekam, da ne morem osvojiti ene uboge kolajne na EP," je jezno dejala žolnirjeva po borbi.

Slovenska judoistka Urška žolnir je na evropskem prvenstvu v finskem Tampereju osvojila peto mesto in s tem ponovila uspeh iz Maribora 2002. Varovanka celjskega trenerja Marjana Fabjana je tako spet zamudila priložnost, da osvoji odličje na prvenstvu stare celine, ki ji v zbirki medalj z največjih tekmovanj še manjka.

že zgodaj popoldan sta s svojimi nastopi končala preostala dva slovenska predstavnika. Klemen Ferjan je v kategoriji do 81 kilogramov po dveh zmagah osvojil deveto mesto, deveta pa je bila tudi debitantka na članskih EP Vesna Džukič (do 57 kg), ki je zmagala enkrat. Urška žolnir, bronasta z olimpijskih iger v Atenah 2004 v svoji bogati zbirki še nima kolajne z evropskega prvenstva. Na Finsko se je podala z mešanimi občutki, saj je letos sanirala poškodbo zadnje stegenske mišice leve noge in tako ni bila vso sezono v polnem treningu. V borbi za bron jo je ugnala dvakratna bronasta z olimpijskih iger in svetovnih prvenstev, Italijanka Ylenia Scapin. V nedeljo bo v Tampereju še zadnji dan prvenstva, nastopili pa bodo še zadnji trije slovenski predstavniki. V moški konkurenci bo v kategoriji do 100 kg nastopil Primož Ferjan, pri dekletih pa se bosta borili Raša Sraka (do 70 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg).