Prevlada Slovenk do 57 kg

Avtor: Foto Vid Ponikvar/Sportal
Datum: 08. 08. 2006
Ljubljana - V češkem Jičinu je potekalo kvalifikacijsko tekmovanje v judu za nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu v Dominikanski republiki, ki bo na sporedu oktobra letos.

Lea Murko
Izredni uspeh so dosegle tekmovalke v kategoriji do 57kg, ki so osvojile vsa tri prva mesta. Na najvišjo stopničko se je povzpela Ana Tatalovič, ki je v finalu premagala kolegico iz reprezentance Tajdo Ketiš. Tretje mesto je osvojila mlada Tina Trstenjak.

Prvo mesto je v kategoriji do 78kg osvojila tudi Ptujčanka Murko Lea. Lea se lahko pohvali z medaljami na vseh A-turnirjih letos na katerih je nastopila.

Uspeh Slovenk je dopolnila Tina Razinger, ki je osvojila 3. mesto v kategoriji do 63kg in s tem le potrdila dobre letošnje nastope in normo za svetovno prvenstvo. Peto mesto sta osvojili povratnica po poškodbi Maja Uršič in Anja Pečnjak, 7. pa je bila je Branka Mirjanič.

Edino medaljo za Slovenske mladince je osvojil Ljubljančan Sedej Aljaž, ki je osvojil 2. mesto v kategoriji do 81 kg. Aljaž je moral v finalu priznati premoč Japoncu Kakiti. Ostali fantje so razočarali saj je do uvrstitve prišel le še Matjaž Trbovc, ki je osvojil 9. mesto v kategoriji do 60 kg.

Ostali bodo imeli zadnjo priložnost naslednji vikend, ko bo na sporedu zadnji mladinski A-turnir v Berlinu.