Tatalovičeva v polfinalu

Avtor: Sportal, judoklubbezigrad.si
Datum: 08. 09. 2006

Ljubljana - V Talinu se je danes pričelo mladinsko evropsko prvenstvo v judu. Med našimi predstavniki sta s svojimi nastopi že opravili Ana Tatalovič, ki se uvrstila v polfinale, medtem ko je Pečnikova izgubila in sedaj čaka na morebiten nastop v repešažu.

Lea Murko še čaka na svoj nastop.

Pod vodstvom trenerja Gregorja Broda v Estoniji slovenske barve brani šest judoistov. Ana Tatalovič (Bežigrad) ima dobre možnosti, da osvoji prvo slovensko medaljo na letošnjem EP, saj se je uvrstila v polfinale, kjer pa jo čaka prva favoritinja turnirja Nizozemka Diemeerjeva. Ana je na poti do polfinala najprej premagala Izraelko Gerbijevo, nato pa še Hrvaško tekmovalko. Anja Pečnik (Sankaku),ki se bori v kategoriji do 52 kg je bila v prvem krogu prosta, v drugem pa je proti Britanki Renicksovi vodila skozi celotno tekmo, v zadnji minuta pa izgubila in sedaj čaka na razplete v preostalih dvobojih in na morebiten nastop v repešažu.

V kategoriji do 63 kg se bo Tina Razinger (Bežigrad) pomerila z Azerbajdžanko Ahmadlijeco. Lea Murko (Drava) je za nasprotnico do 67 kg dobila Poljakinjo Pogorzelcevo, naša najboljša z letošnjih A-turnirjev pa je omenjeno tekmico letos že premagala, in sicer v finalu v Jičinu na Češkem.

Aljaž Sedej (Bežigrad) z žrebom v svoji kategoriji - do 81 kg - z žrebom ne more biti zadovoljen, saj mu bo nasproti stal eden izmed najneugodnejših nasprotnikov. Gre za Nemca Maresha, s katerim je letos že izgubil na mladinskem A-turnirju v Lyonu. žreb pa je težkega nasprotnika namenil tudi Mitji Jenušu (železničar), ki se bo nad 100 kg pomeril s tretjim judoistom lanskega EP Francozom Rinerjem.