Sedej osvojil bron

Avtor: Sportal/Foto Vid Ponikvar/
Datum: 09. 09. 2006

Ljubljana - Na MEP v judo v estonskem Talinu je Aljaž Sedej osvojil bronasto medaljo. Z nastopi sta že končali Tatalovičeva in Pečnakova preostali slovenski tekmovalci še vedno borijo za medalje.

Aljaž Sedej je v prvem krogu izgubil proti Nemcu Mareschu z minimalno možno razliko, a je imel srečo, saj se je favorit prvenstva po pričakovanjih uvrstil v finale, tako da se je Aljaž prek repešaža prebil vse do tekme za tretje mesto, kjer je premagal Moldavca Aleksandra Gaina s 3:0. Do tekme za bron je prišel prek Britanca Grooma, katerega je premagal s 3:0, nato je z zlato točko premagal Grka Zintiridisa in kasneje še Latvijca Lukinsa z 10:0.

Manj sreče je imela Tina Razinger, ki je prvo borbo izgubila proti Azerbajdžanki Ahmadli, ki pa se ni prebila prav daleč in tako ostala brez repešaža.