Murkovi in Sedeju bron

Avtor: Zmago Gomzi/Foto: Igor Napast
Datum: 11. 09. 2006

V Talinu na evropskem mladinskem prvenstvu v judu
Ob judoistki ptujske Drave in judoistu Bežigrada sta se odlikovala s petima mestoma še Tatalovičeva in Jenuš

Aljaž Sedej

"žestčlanska slovenska mladinska reprezentanca v "judu" se z evropskega prvenstva v "Talinu" vrača s "kolajnama" bronastega sijaja. Za novi uspeh slovenskega "juda" sta poskrbela Aljaž "Sedej" in "Lea" Murko. "Judoist" Bežigrada je "kolajno" osvojil v kategoriji do 81 kg, "judoistka" ptujske Drave pa v kategoriji nad 78 kg. ś

Sedej je v uvodnem dvoboju izgubil proti Nemcu Mareschu, uspešno nadaljeval v repasažu. Zapovrstjo je ugnal Britanca Grooma, Grka Zintridisa in Latvijca Lukinsa, v dvoboju za bronasto kolajno pa še Moldavijca Gaino. Murkova se je brez težav uvrstila v polfinale, potem ko je prepričljivo premagala Poljakinjo Pogorelčevo in Britanko Conwayjevo. V polfinalu se je 17-letna ptujska judoistka pomerila z Ukrajinko Denisenkovo. Po odličnem začetku in vodstvu s 5:0 je že kazalo, da se bo uvrstila v finale, toda le 25 sekund pred koncem dvoboja je tekmici uspel zmagoviti met in našo judoistko je čakal dvoboj za bronasto kolajno z Avstrijko Pichlerjevo. To je bil njun tretji letošnji dvoboj; prvič je bila uspešna Pichlerjeva, drugič Murkova, tretjič pa včeraj spet naša judoistka. Murkova si je že na začetku priborila točkovno prednost in jo obdržala do konca dvoboja ter se veselila bronaste kolajne.

Dobro sta se v Talinu predstavila še Ana Tatalovič iz JK Bežigrad (do 57 kg), ki je osvojila peto mesto, in Mitja Jenuš (nad 100 kg) iz mariborskega železničarja, ki je osvojil sedmo mesto. Tatalovičeva je v prvem krogu premagala Izraelko Gerbi, v drugem krogu z "zlato" točko Hrvatico Rebernjakovo, v polfinalu pa je naletela na favoritinjo, Nizozemko Diemeerjevo. Tekmica je bila za našo judoistko pretrd oreh, tako da je Tatalovičevo čakal boj za bronasto kolajno proti Madžarki Hegeduš, ki pa ga je izgubila in tekmovanje končala kot peta. Jenuš je v uvodnem dvoboju klonil proti Francozu Rinerju, a je tekmovanje nadaljeval v repasažu, najprej je premagal Britanca Spaldinga, zatem pa izgubil proti Poljaku Cichovskemu in osvojil sedmo mesto. Brez uvrstitve sta ostali Tina Razinger (do 63 kg) in Anja Pečnak (do 52 kg).