Slovenski judo ekipi peto mesto

Avtor: STA
Datum: 16. 09. 2006
Pariz - Slovenske judoistke so izpolnile cilj in osvojile peto mesto na ekipnem svetovnem prvenstvu v Parizu. Petra Nareks (do 52 kg), Vesna Džukič (do 57 kg), Urška žolnir (do 63 kg), Raša Sraka (do 70 kg), Regina Jernejc (do 78 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg) so tako ob prvem nastopu na ekipnem SP le za las ostale brez odličja. Zmagale so Francozinje pred Kubankami, tretje mesto pa sta si razdelili Kitajska in Japonska.

Z judom znova okuženi Pariz in s tem tudi razprodana dvorana Bercy je prvi dan ekipnega svetovnega prvenstva postregla z dvoboji deklet. Poleg slovenske zasedbe se je za ekipna odličja borilo še trinajst drugih držav. Varovankam selektorja Marjana Fabjana je žreb v prvem krogu namenil združeno ekipo Oceanije, ki je klonila s 5:1.

Slovenke so bile blizu medalji.

V nadaljevanju pa so se Slovenke pomerile s favoritinjami Francozinjami in izgubile s 5:1. Slovenkam se je poznala tudi odsotnost predstavnice v kategoriji do 48 kilogramov, tako da so bile že takoj v podrejenem položaju. Edino borbo je dobila Polavderjeva, ki je premagala Modierejevo.

Francozinje "najmočnejše"

Slovenske borke so morale zato v repasaž, kjer so se srečale s predstavnicami Rusije. V izenačenem dvoboju, ki se je končal s 3:3 (30:27), so se z zmagami izkazale Nareksova, Djukičeva in Sraka. V borbi za tretje mesto so Slovenkam pot na tatamiju prekrižale predstavnice Kitajske. Slednje so slavile s 7:0. V kategoriji do 48 so Kitajke seveda zmagale brez borbe, Nareksova je proti Li Jing izgubila s 5:0, Djukičeva proti Xu Yan z 10:0, žolnirjeva proti Xu Youlan s 5:0, Sraka proti Guin Dongya z 10:0, Jernejčeva proti Liu Xia s 7:0 in Polavderjeva proti Tongovi z 10:0.

Slovenske so peto mesto osvojile skupaj s predstavnicami Južne Koreje, Rusinje in Turkinje so bile sedme, od 9. do 12. mesta pa so se razvrstile še predstavnice Združenih držav Amerike, Velike Britanije, Madžarske in Oceanije. V nedeljo bo v dvorani Bercy na sporedu še moški del ekipnega prvenstva, kjer pa Slovenija svojih predstavnikov nima.