Naše judoistke pete v Parizu

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 18. 09. 2006

ś"Iz Pariza se vračamo zelo zadovoljni, kajti peto mesto na svetovnem prvenstvu je velik uspeh. Gre za največji dosežek slovenskega juda doslej na ekipnih tekmovanjih. Konkurenca je bila zelo zahtevna. Pred nami je le ena evropska država, kar daje dosežku dodatni pečat," nam je včeraj po telefonu povedal predsednik Judo zveze Slovenije Bogdan Gabrovec, ki je bil vodja slovenske reprezentance na ekipnem svetovnem prvenstvu v Franciji.

Petra Nareks (do 52 kg), Vesna Džukič (do 57 kg), Urška žolnir (do 63 kg), Raša Sraka (do 70 kg), Regina Jernejc (do 78 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg) - v ekipi je bila še Maja Uršič - so v prvem nastopu na ekipnem svetovnem prvenstvu sicer ostale brez odličja, toda peto mesto je zagotovo uspeh. Z naslovom prvakinj se je okitila Francija, ki je v finalu premagala Kubo, bronasti kolajni sta osvojili Kitajska in Japonska.

Naše judoistke so do dvoboja za tretje mesto s Kitajsko s 5:1 ugnale združeno ekipo Oceanije, z enakim rezultatom izgubile proti Franciji, v repasažu pa po rezultatu 3:3 po tehničnih točkah (30:27) premagale Rusijo. Kitajska je bila v tekmi za tretje mesto prepričljivo boljša in zmagala s 7:0, Slovenija pa je skupaj z Južno Korejo osvojila peto mesto. Poudariti velja, da je naša reprezentanca nastopila le v šestih kategorijah, brez tekmovalke v najlažji kategoriji do 48 kg.

"Pred tekmovanjem sem verjel, da lahko osvojimo peto mesto. Ker smo imeli tekmovalko manj, so bile pomembne taktične postavitve in pri tem smo bili prav tako uspešni," je povedal trener reprezentance" Marjan Fabjan.

śPri članih je naslov osvojila Gruzija, druga je bila Rusija, tretji mesti sta zasedli Francija in Južna Koreja."