Judoisti optimistično na MSP

Avtor: STA/Foto SPS/Sportal
Datum: 03. 10. 2006
Ljubljana - Slovenska mladinska judo reprezentanca bo v sredo odpotovala na prizorišče letošnjega svetovnega prvenstva v Dominikansko republiko. Na 13. svetovnem prvenstvu med 12. in 15. oktobrom bo pod vodstvom selektorja Gregorja Broda nastopilo šest slovenskih reprezentantov, tri dekleta (Tajda Ketiš, Tina Razinger in Lea Murko) in trije fantje (Rok Drakšič, Aljaž Sedej in Mitja Jenuš).

Aljaž Sedej

Do zdaj je na prvenstvo prijavljenih 450 tekmovalcev iz 83 držav. Slovenske barve bodo v Srednji Ameriki branili Tajda Ketiš (do 57 kg; Duplek), Tina Razinger (do 63 kg; Bežigrad), Lea Murko (do 78 kg; Drava), Rok Drakšič (do 60 kg; Sankaku), Aljaž Sedej (do 81 kg; Bežigrad) in Mitja Jenuš (nad 100 kg; železničar). Za samostojno Slovenijo so doslej kolajne v mladinski konkurenci osvojili Raša Sraka in Klemen Ferjan v Kolumbiji leta 2000 in Sašo Jereb v Koreji leta 2002. Na zadnjem svetovnem prvenstvu leta 2004 je najboljši slovenski rezultat dosegla Tina Kukec, ki je bila sedma, tokratna zasedba pa po tihem spet računa na najžlahtnejše kovine.

Tina Razinger

Drakšič se je vrnil

Jedro ekipe bo enako kot je bilo na za Slovence zelo uspešnem evropskem prvenstvu v Talinu, kjer sta Lea Murko in Aljaž Sedej osvojila bronasti medalji. Ekipi se bo pridružil najbolj izkušen slovenski mladinec Rok Drakšič, ki je evropsko prvenstvo izpustil, da bi se lahko čim bolje pripravil na svetovno prvenstvo. Trenutno je na pripravah v Braziliji, od koder bo odpotoval v Dominikansko republiko. Iz omenjene ekipe ima izkušnje s svetovnega prvenstva le Lea Murko, ki je že nastopila na svetovnem prvenstvu v Budimpešti.

V Dominikanski republiki bo potekal tudi izredni kongres Svetovne judo zveze (IJF), kjer bo predvsem govora o novih pravilih, ki jih želi uvesti Evropska judo zveza (EJU), a je pri krovni judo zvezi naletela na gluha ušesa.