Riner znova zaustavil Jenuša

Avtor: Foto SPS/Sportal
Datum: 13. 10. 2006
Ljubljana - V Dominikanski republiki se je pričelo svetovno mladinsko prvenstvo v judo, prvi dan pa smo imeli na tatamiju enega predstavnika. V kategoriji nad 100 kg je Mitja Jenuš osvojil deveto mesto.

Mitja Jenuš

V "Dominikani" se je pričelo 13. mladinsko svetovno prvenstvo v judu, kjer slovenske barve zastopa šest predstavnikov. Prvi dan tekmovanja je na tatami stopil Mitja Jenuš, ki nastopa v kategoriji nad 100 kilogramov. V svoji prvi borbi ga je čakal bivši kadetski prvak Italijan Romano, ki je imel za sabo že borbo proti Britancu Spaldingu. Mitja je dvoboj dobil in se tako maščeval italijanskemu predstavniku za poraz na A-turnirju v Paksu.

V borbi za polfinale ga je nato čakal francoski predstavnik Riner, ki je pred kratkim osvojil naslov evropskega mladinskega prvaka v Talinu. Prav v Estoniji sta se tekmeca že pomerila in znova je iz borbe kot zmagovalec odšel Francoz, ki se je tudi na koncu okitil z zlato medaljo. Mitja je v repešažu dobil za nasprotnika Korejca Kima. Tu je Mitja storil napako, katero je korejski borec izkoristil in borbo predčasno končal s tehniko davljenja. Jenuš je tako osvojil končno deveto mesto.

Drugi dan tekmovanja bosta nastopile dve slovenski predstavnici, in sicer Tina Razinger v kategoriji do 63 kg in Tajda Ketiš do 57 kg.