Ketiševa peta na MSP

Avtor: Foto SPS/Sportal
Datum: 14. 10. 2006
Santo Domingo - Slovenska judoistka Tajda Ketiš (do 57 kg, Duplek) je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Santo Domingu v Dominikanski republiki osvojila peto mesto. Ketiševa je brez večjih težav prišla vse do polfinala, potem ko je bila boljša od judoistk Avstralije, Japonske, ZDA in Italije.

[IMG1]
Tina Razinger

Manj uspeha je imela druga slovenska predstavnica Tina Razinger (do 63 kg, Bežigrad), ki je najprej premagala Grkinjo, nato pa izgubila proti Japonki in Portoričanki ter prvenstvo končala na 12. mestu.

Ketiševa je vse do polfinala napredovala brez večjih težav. Na svoji poti je bila boljša tudi od japonske tekmovalke Kaeri Macumoto, ki je morala zaradi poškodbe v podaljšku borbo predati. V nadaljevanju je Ketiševa na blazini dobila kasnejšo svetovno prvakinjo, Rusinjo Irino Zablucino in izgubila. Tudi ukrajinska judoistka Olana Sajko je bila v borbi za bron premočna za Ketiševo, tako da je ta prvenstvo končala s petim mestom.

V četrtek je nastopil Mitja Jenuš (nad 100 kg) in osvojil deveto mesto, danes po lokalnem času pa bosta nastopila Lea Murko (do 78 kg, Drava) in Aljaž Sedej (do 81 kg, Bežigrad). Murkova se bo v prvem krogu pomerila z Francozinjo Maliko Michel, Sedej pa z Dancem Rickom Markerjem. V nedeljo, zadnji dan prvenstva, bo na blazine stopil še najbolj izkušen slovenski tekmovalec Rok Drakšič (do 60 kg, Sankaku), ki se bo najprej boril s predstavnikom Irana Hasanom Yarijem.