Datum: 23. 12. 2006
Leto celjskega juda

Sinoči sta bila v dvorani Celjanka na Celjskem sejmišču v središču pozornosti Lucija Polavder in Rok Drakšič, člana judo kluba Sankaku iz Celja.

Sinoči je bil v dvorani Celjanka na Celjskem sejmišču slavnostni izbor najboljših v slovenskem judu za leto 2006. Na prireditvi, ki jo je pripravila Judo zveza Slovenije, so se zbrali vsi, ki kaj pomenijo v slovenskem judu, v središču pozornosti pa sta bila Lucija Polavder in Rok Drakšič, člana judo kluba Sankaku iz Celja. Polavderjeva je bila izbrana za judoistko, Drakšič pa za judoista Slovenije v letu 2006.

Letošnje leto je bilo za celjska judoista, ki ju trenira Marjan Fabjan, nadvse uspešno. Polavderjeva je na članskem evropskem prvenstvu v Tampereju v kategoriji nad 78 kg osvojila bronasto kolajno, Rok Drakšič pa je na svetovnem mladinskem prvenstvu v Dominikanski republiki v kategoriji do 60 kg prav tako osvojil bron. Poleg tega je Drakšič letos zmagal še na tekmovanju za svetovni superpokal v Moskvi, kar doslej ni uspelo še nobenemu slovenskemu judoistu.

"Nad izborom sem zelo vesela, celo presenečena. Letošnje leto se je zame izteklo po željah. V začetku sezone sem zmagala na tekmovanju za svetovni superpokal v Hamburgu in na tekmah za svetovni pokal v Sofiji in Rimu, piko na i pa postavila na evropskem prvenstvu v Tampereju. V letu 2007 bo tekmovalni urnik zelo zgoščen; ob tekmovanjih za svetovni pokal se želim preizkusiti še na evropskem in svetovnem prvenstvu, kjer bo mogoče izpolniti normo za olimpijske igre v Pekingu," je povedala 22-letna judoistka.

"Letošnje leto je bilo zame izjemno uspešno. Odličen nastop na tekmovanju za svetovni superpokal v začetku leta v Moskvi mi je dal novega poleta in treningov sem se lotil s še večjo vnemo. Trud se je obrestoval na svetovnem mladinskem prvenstvu, kjer sem z bronasto kolajno izpolnil svoje sanje. Sem sredi priprav na leto 2007, v katerem me čakajo tekme za svetovni pokal, morda pa bom nastopil tudi na evropskem in svetovnem članskem prvenstvu," je dejal 19-letni judoist.

Najboljši v slovenskem judu za leto 2006 - člani: 1. Rok Drakšič (Sankaku) 3560 točk, 2. Sašo Jereb (Olimpija) 2032, 3. Klemen Ferjan (Drava) 1493; ekipno: Sankaku; članice: 1. Lucija Polavder 9723 točk, 2. Urška žolnir 7940, 3. Petra Nareks (vse Sankaku) 5990; ekipno: Sankaku; mlajši člani: Marko Petrič (Olimpija); ekipno: Olimpija; mlajše članice: Kristina Vršič (Duplek); ekipno: Bežigrad; mladinci: Mitja Jenuš (železničar); ekipno: Sankaku; mladinke: Lea Murko (Drava); ekipno: Bežigrad; kadeti: Jan Ratej (Bežigrad); ekipno: Impol; kadetinje: Barbara Ban (Bežigrad); ekipno: Sankaku; starejši dečki: Andraž Jereb (Alpina); ekipno: Oplotnica; starejše deklice: Anja Petek (Gorišnica); ekipno: Gorišnica; ekipno skupno: Sankaku.