Privlačnih bojev ni manjkalo

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 22. 01. 2007
Judo klub Impol iz Slovenske Bistrice je v tamkajšnji športni dvorani minulo soboto in včeraj pripravil že 38. mednarodno tekmovanje za pokal Pohorskega bataljona. Oba dneva je na blazine stopilo 280 tekmovalcev iz sedmih držav. Sobota je minila v nastopih mlajših starostnih kategorij, včeraj pa članov. V članskih kategorijah do 60 kg in nad 100 kg je bilo le po pet tekmovalcev, tako da so moči merili vsak z vsakim. Največ točk je osvojil Impol (75), za njim pa se je uvrstil celjski Sankaku (68).

Gledalci so spremljali nekaj izjemno privlačnih dvobojev. V štirih kategorijah so zmagali slovenski judoisti, v treh tujci. "Z izjemo Saša Jereba, ki še ni okreval po operaciji, in Klemna Ferjana, ki se pripravlja v Kanadi, so nastopili vsi najboljši slovenski judoisti. Nekateri dvoboji so bili izredno izenačeni, tako da so bili zmagovalci znani šele po podaljšku," je povedal Franc Očko, generalni sekretar Judo zveze Slovenije.

Zanimivo je bilo zlasti v kategorijah do 66, 81 in 100 kg. Do 60 kg je Rok Drakšič v polfinalu šele po podaljšku premagal Danija Rusa, v finalu pa je prav tako zlato točko žžžž še Stephana Ribitscha. Tudi finale kategorije do 81 kg se je končalo po podaljšku, v katerem je Boris Greif ugnal Marka Petriča. Kategorija do 100 kg se ni končala po željah Primoža Ferjana. Član Impola je imel v polfinalu proti Slovaku Martinku Janati sedem sekund pred koncem točkovno prednost, a je tekmec izrabil hipec njegove nezbranosti in ga premagal z iponom. "Ne glede na Primožev spodrsljaj smo zadovoljni z dosežki naših judoistov. Boris Greif in Matjaž Ceraj sta zmagala, tretje mesto pa je ob Primožu Ferjanu osvojil še Kristijan Crnič. Veseli tudi uspeh v mlajših starostnih kategorijah, kar je obet za prihodnost bistriškega juda," je bil zadovoljen Ernest Tramšek, direktor JK Impol.

Rezultati, do 60 kg: 1. M. Trbovc (Sankaku), 2. Jamnišek (Duplek), 3. Crnič (Impol), 4. Zalaznik (Sankaku); do 66 kg: 1. R. Drakšič (Sankaku), 2. Ribitsch (Avstrija), 3. I. Trbovc (Sankaku) in Danko (Slovaška); do 73 kg: 1. Mrdić (BiH), 2. Faflja (Olimpija), 3. Holer (Ivo Reya) in Kubena (Slovaška); do 81 kg: 1. B. Greif (Impol), 2. Petrič (Olimpija), 3. Sagadinj (Branik Broker) in Lukać (BiH); do 90 kg: 1. Gregor, 2. Minarik (oba Slovaška), 3. žimic (Olimpija) in Spasojevič (Koper); do 100 kg: 1. Palkovacs, 2. Janata (oba Slovaška), 3. P. Ferjan (Impol) in Islambašić (Hrvaška); nad 100 kg: 1. Ceraj (Impol), 2. Miladin (BiH), 3. Jenuš (železničar), 4. Fras (Gorišnica).