Polavderjeva zmagala

Avtor: STA
Datum: 28. 01. 2007
Sofija - Slovenska judoistka Lucija Polavder je zmagovalka prve letošnje preizkušnje svetovnega pokala v Sofiji v kategoriji nad 78 kilogramov.
[IMG1]
Lucija Polavder
Lucija Polavder, sicer judoistka celjskega Sankakuja, se je tako pridružila odličnima klubskima kolegicama Petri Nareks (do 52 kg) in Urški žolnir (do 63 kg), ki sta bili v bolgarski prestolnici najboljši v soboto. Danes je nastopila tudi Regina Jernejc (do 78 kg) in osvojila deveto mesto. Lea Murko je v isti kategoriji ostala brez uvrstitve. Nova sezona svetovnega pokala v judu se je uspešno začela za slovenski tabor. Kar tri dekleta se pod vodstvom trenerja Marjana Fabjana iz Bolgarije vračajo z zmagami. Poleg sobotnih zmag žolnirjeve in Nareksove se je v nedeljo z zmago izkazala tudi "najtežja" slovenska borka, Lucija Polavder je bila v kategoriji nad 78 kg boljša od vseh.

Najprej je s 3:0 premagala Nemko Katrin Beinroth, za njo je po iponu z 10:0 premagala Rusinjo Irino Rodino, tudi Nizozemka Carola Uilenhold proti "Luci" ni imela možnosti, izgubila je z 0:3. V finalu se je Polavderjeva srečala s staro znanko, Nemko Sandro Koeppen, ki je bila od slovenske tekmovalke boljša na olimpijskem turnirju v Atenah 2004. Tokrat se Polavderjeva ni pustila, zmagala je z iponom in se veselila zlatega odličja.
[IMG2]
Marjan Fabjan
V kategoriji nižje je dobro nastopila Regina Jernejc, prav tako članica Sankakuja. Jernejčeva je najprej premagala Gruzijko Lio Gvinadze, nato pa morala priznati premoč Rusinji Veri Moskaljuk. Ko je bila v repasažu boljša še Bolgarka Marija Origskovi, se je morala Jernejčeva zadovoljiti s končnim devetim mestom. Brez uvrstitve je tokrat ostala le Lea Murko, ki je v isti kategoriji najprej izgubila proti Nizozemki Marthine Verkerk in nato v repasažu še proti Romunki Ivoni Croitoru.

že v soboto so poleg zmag žolnirjeve in Nareksove nekaj dobrih uvrstitev zabeležile ostale članice slovenske reprezentance. Vesna Džukič je v kategoriji do 57 kg osvojila sedmo mesto, Maja Uršič pa je bila v kategoriji do 63 kg deveta. Anja Pečnjak (do 52 kg) in Tajda Ketiš (do 57 kg) sta ostali brez uvrstitev.

Moški del reprezentance na prvo tekmo svetovnega pokala v sezoni v Tbilisi ni odpotoval in se bo za točke prvič meril 17. in 18. februarja v Budimpešti, ko bodo dekleta na tatamije stopila v avstrijskem Leondingu. Prihodnji teden bodo vsi reprezentanti in reprezentantke svoje moči merili na sobotnem (3. februar) članskem državnem prvenstvu v Kopru.